Kripto Para

Deneyimli Analistten Uyarı Geldi: Peter Brandt’a Göre Yine Tam Tersi Yaşanabilir

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

Kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin’de düşüşün sinyallerini verdi. Bitcoin grafiğinde alçalan üçgen formasyonunun oluştuğuna dikkat çeken Peter Brandt’a göre Bitcoin fiyatında geri çekilemler yaşanabilir.

Peter Brandt, Bitcoin’de oluşan alçalan üçgen görünümüne ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

45 yıllık trading  tecrübem bana piyasanın katılımcıların çoğunun beklentilerinin tersine hareket etme eğiliminde olduğunu gösterdi. Alçalan üçgen grafikleri her seferinde düşüşle sonuçlanıyor.

Bitcoin belki de yılın en stabil dönemlerinden birini geçiriyor. Zira popüler kripto para birimi şu sıralar 9.500 ila 10.500 dolar aralığında sıkışmış durumda. Bu sıkışma herhangi bir yöne sert kırılma yaşanacağının habercisi olsa da Bitcoin’de rotanın hangi tarafa döneceği henüz belli değil. Ancak sadece iki gün sonra Bakkt’ın fiziksel vadeli işlemlerine başlayacak olması, yatırımcılarda piyasanın yeniden yükselişe geçeceğine yönelik düşünceler oluşturmaya başladı. Ancak “buy the rumor sell the news”  yani söylentiyle satın al, haberi sat özdeyişini de gözardı etmemek gerekiyor.

Haberimizin hazırlandığı sırada TSİ 15:30 itibariyle Bitcoin 10.027 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap