Kripto Para

QuadrigaCX Yanlışlıkla 103 Bitcoin Daha Yaktı

Denetim şirketi Ernst & Young’ın raporuna göre son günlerin gündemden düşmeyen kripto para borsası QuadrigaCX, 103 Bitcoin’i daha yaktı. Tartışmalı borsa, geçtiğimiz aylarda ölen CEO’su Gerald Cotten’ın hesabına yanlışlıkla 103 Bitcoin daha gönderdi.

QuadrigaCX CEO’su Gerald Cotten geçtiğimiz yılın Aralık ayında Hindistan’a gerçekleştirdiği bir ziyaret sırasında hayatını kaybetmişti. Bu sır dolu ölümün ardından QuadrigaCX yetkilileri borsanın soğuk cüzdanına erişimi kaybetmiş ve böylece 145 milyon dolarlık Bitcoin piyasadan sonsuza kadar silinmişti.

“Büyük Dörtlü” denetim firmasından biri olan Ernst & Young, QuadrigaCX borsası tarafından alacaklıların korunması davasında bağımsız üçüncü taraf olarak görevlendirilmişti. Ernst & Young tarafından bu kapsamda hazırlanan raporda şu ifadelere yer verilmiş:

QuadrigaCX, 6 Şubat’da 468,675 Kanada Doları değerindeki 103 Bitcoin’i yanlışlıkla borsanın şu anda erişemediği soğuk cüzdanlara transfer etmiştir. Denetleyici, şu anda yönetimle beraber bu kripto parayı çeşitli soğuk cüzdanlardan almak için çalışıyor.

Denetim için Cotten’ın sahibi olduğu telefon,laptop, usb bellek gibi elektronik cihazlara el konuldu. Rapora göre bu cihazlar Cotten adına kiralanan bir emanet kasasında tutuluyor.

Yorum Yap