Quebec Hükümeti Kripto Para Madenciliği Hakkında Kararını Verdi

Quebec hükümeti yetkilileri son dönemde Kanada’nın en fazla madencilik için kullanılan bölgesi olduklarını, ancak kendilerine gelen ”ucuz elektrik” isteklerine yanıt vermeyecek olduklarını açıkladı


Quebec hükümeti yetkilileri son dönemde Kanada’nın en fazla madencilik için kullanılan bölgesi olduklarını, ancak kendilerine gelen ”ucuz elektrik” isteklerine yanıt vermeyecek olduklarını açıkladı. Çin’de Bitcoin madenciliği ile ilgili alınan önlemler sonrasında madencilik şirketleri ve üreticilerinin Kanada’nın Quebec bölgesini tercih etmeye başladıkları, Bitmain tarafından üretimin Kanada’ya kaydırılacak olduğunun belirtilmesi bölgeye olan ilgiyi daha fazla arttırmıştı.

Yapılan açıklamalar ardı ardına gelirken Quebec hükümeti, ”Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler Quebec bölgesine gelirler ve gerekli ekipmanları ile birlikte normal elektrik fiyatları üzerinden üretime başlarlar. Biz bu konuda herhangi bir şekilde ucuz elektrik sağlamayı değerlendirmiyoruz” dedi.

”Herkese İzin Vermeyeceğiz!”

Quebec hükümeti, her yapılan başvuruya olumlu yanıt vermeyecek olduklarına değinerek, her başvuruya olumlu yanıt vermeleri durumunda kendilerinin sorun yaşayabilecek olduklarını açıkladı. Madencilik şirketlerinin ucuz elektrik ihtiyaçlarını karşılamayacak olan Kanada’nın bu alanda hala daha tercih edilebilir bir ülke olduğu, güvenlik ve gelecek konusunda madencilik şirketlerinin ilgisini çekmeye devam edeceği düşünülüyor. Ucuz elektrik kaynağı bulamayan madencilik şirketlerinin başka ülkeleri de alternatif listelerine ekleyecek oldukları tahmin edilmekte.