Render (RNDR) Token ile Render Alma Süreci Kolaylaşacak

Blockchain teknolojisi ilginç ve yenilikçi iş fikirlerine ilham kaynağı olmayı sürdürüyor


Blockchain teknolojisi ilginç ve yenilikçi iş fikirlerine ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. Yeni çıkan ve ICO süreci başarıyla tamamlanan Render (RNDR), blockchain teknolojisini kullanarak grafik tasarımcıların render alma sürecini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Buna göre kullanıcılar tek bir GPU (Ekran kartı) yerine blockchain ağındaki diğer ekran kartlarından da faydalanarak render alabilecekler. Ekran kartını kısa süreliğine kiralayan kullanıcılar ise RNDR isimli kripto para birimiyle ödüllendirilecek.

Ethereum ağı üzerine inşa edildi

Render Token, dağınık ve merkezi olmayan GPU gücünü kullanarak dünyanın dört bir yanındaki insanların para kazanmasını sağlayabilecek bir proje. Birbirine bağlanan bilgisayarlar arasında hiçbir veri merkezinde barınmayan 3D nesne ve tasarımlar için pazar yerinin kurulması da Render projesi kapsamında planlanıyor.

Üstelik tüm bunlar Ethereum blockchain ağı üzerinde yer alacak. Bilindiği üzere yeni çıkan birçok ICO projesinde de Ethereum blockchain teknolojisinden faydalanılıyor.

Yenilikçi bir teknolojiye sahip

Malum, Render Token gibi sıradışı ve yenilikçi fikirleri hayata geçirebilmek için köklü bir altyapı yatırımı şart. Render Token’i geliştiren ekip ise bulut sunucular üzerinden render alma teknolojisini bir tık daha ileriye taşıyarak, hiçbir sunucuya ihtiyaç duymadan dağınık bir şekilde milyonlarca ekran kartını kullanabilmeyi başarmış bulunuyorlar.

Üstelik bu güçlü ağa yalnızca son model ekran kartına sahip bilgisayarlar değil, akıllı telefon ve televizyonların yanı sıra artırılmış gerçeklik (AR) cihazları da dahil olabilecekler.