Kripto Para

NANO Fiyatı 24 Saatte Fırladı!

NANO COIN

Kripto para pazarının geride bıraktığımız hafta içinde oldukça sert ve bir düşüş yaşamasının ardından toparlanma belirtileri gözükmeye başladı. Borsalar cumartesi gününe hem al-satçı, hem de uzun vadeli yatırımcılar için oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Neredeyse tüm kripto para birimleri artışa geçerek değer kazandı, ancak bazı para birimleri çift hanelere varan fiyat artışını yakalamayı başardı.

Bu para birimleri arasında yer alan NANO, yüzde 25.30’luk sıkı bir büyüme rakamına ulaşmış durumda. Fiyatı ise 11.80 $’a yükseldi. Toplam pazar hacmi bakımından en büyük 25 kripto para birimi arasında yer alan Nano, önceleri RaiBlock olarak da biliniyordu. Para biriminin ismi sonradan RaiBlocks’tan NANO’ya çevrildi.

Hatırlanacağı üzere 8 Mart tarihi tüm kripto para birimleri için oldukça zorlu geçmişti. Genel olarak fiyatların ağır bir şekilde düşmesi sonucu NANO bu duruma direnç göstermeyi başarmış ve en az zararla günü kapatmıştı. 

Üç haftada 8 dolar sınırına ulaştı

Malum, Bitcoin fiyatında yaşanan artış ve azalmalar çoğu zaman diğer kripto para birimlerini de etkiliyor. Buna rağmen NANO, yalnızca üç hafta içinde ilk kez 8.00 $ bandına ulaşabildi.

Litecoin’in kurucusu destek verdi

Bu fiyat artışında Litecoin’in kurucusu Charlie Lee‘nin de payı mutlaka var. NANO’nun arkasında yatan fikri çok sevdiğini ve benimsediğini belirten Lee, Twitter’dan yaptığı paylaşımda bir miktar NANO yatırımı olduğunu da kamuoyuyla paylaşmıştı.

Yorum Yap