Altcoin

Ripple CEO’su açıklama yaptı, fiyat düşmeye başladı

xrp teknik analizi

Ripple CEO’sunun yaptığı kripto para açıklamalarının piyasada olumsuz olarak algılandığı ve yatırımcıların bu konuda açıklamaların hemen ardından fiyat düşüşünün devam ettiği ve daha fazla hızlandığı, artışın ise durmasından dolayı şikayetçi oldukları gözlemlendi. Yatırımcılar için bir süre önce başlayan düşüşler, bu konuda son Ripple CEO’su açıklamasında ”Ripple, Bitcoin’den kat be kat daha iyi ve 1000 kat daha hızlı ve daha fazla performans sunan kripto para birimidir” ifadeleri oldukça fazla tartışma konusu oldu.

Yatırımcılar, Ripple bünyesinden yapılan bu ve buna benzer açıklamaların dozunun azaltılması düşüncesine kapılırken, CEO ve yöneticiler tarafından yapılan açıklamaların ilgili kripto para birimi üzerinde son derece fazla olumsuz etkiye sahip olduğunun daha önce defalarca görüldüğünü ve görülmeye bu son örnekler ile birlikte devam edildiğini açıkladı.

Neden bu şekilde iddia ettiniz?

Ripple CEO’sunun kripto paralar konusunda yaptığı ve Bitcoin’i hedef aldığı açıklamalar tartışma yarattı. Fiyat düşüşlerinde bu açıklamaların etkili olduğu konusu olduğu iddia edilsede Ripple’dan bu konu ile ilgili olarak basına açıklama yapılmadı.

Yorum Yap