Kripto Para

Ripple (XRP) Coinbase’de 8.341 Dolara Yükseldi

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

XRP, Coinbase’teki bir kullanıcının üzücü hatası sonucu kısa bir süreliğine binlerce kat değerlendi.

Geride bıraktığımız yılın son çeyreğinde Coinbase’te, 1 XRP için 8,341 dolar ödeme yapıldı. XRP’nin o günkü piyasa fiyatından yaklaşık 31.000 kat daha fazla olan 8.341 dolarlık bu ödeme basına @CrptoWelson adlı Twitter kullanıcısı tarafından farkedildi. Olaya olumlu yanından bakarsak bir şanslı Coinbase kullanıcısı, neredeyse imkansız sayılabilecek bir fiyattan XRP satmayı başardı.

1 XRP 8,341 Dolar

Şu an için 1 XRP için 8.341 dolarlık satın alımın neden ve nasıl gerçekleştiği belli değil ancak bu satın alım Coinbase’teki XRP tahtasında 1 dakikalık zaman diliminde devasa bir yeşil mumun oluşumuna sebebiyet verdi. Bu da akıllara şu soruyu getirdi eğer 1 XRP, Bitcoin’in şu anda işlem gördüğü 8.300 dolar seviyesinden işlem görseydi piyasa kapitalizasyonu ne kadar olurdu? Piyasadaki yaklaşık 43,3 milyar XRP’nin her biri 8.300 dolardan işlem görseydi, popüler altcoin’in piyasa değeri dünyadaki en büyük 10 şirketin toplam değerini geride bırakmış olacaktı.

https://twitter.com/CryptoWelson/status/1214444595502706688

Artışın neden veya nasıl gerçekleştiği henüz kesin olarak bilinmese de kripto para piyasasında geçtiğimiz yıllarda da bu tarz olaylar yaşanmıştı.

Bu, İlk Değil

Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen birçok olayda da benzer şeyler yaşanmıştı. Örneğin, geride bıraktığımız yılın Mayıs ayında Binance’te 0,5 dolardan işlem gören LINK, 10 bin dolardan satılmıştı. Yine geride bıraktığımız yıl yaşanan bir başka olayda da 300 dolardan Ethereum satın almak isteyen bir kullanıcı ETH başına yanlışlıkla 5.200 dolar ödemişti.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap