Kripto Para

Ripple Yeni Bir Çağ Mı Başlatacak?

xrp teknik analizi

Kısa bir süre önce Ripple’ın XRP tabanını kullanacağını açıklayan Euro Exim Bank, yeni bir çağ başlattıklarını açıkladı. Gerçekten de Euro Exim Bank ile Ripple arasında gerçekleşen bu ortaklık yeni ortaklıklara gece olabilir mi ve Ripple yeni bir mı başlattı? 

İthalat ve ihracat yapan şirketlere hizmet veren Londra merkezli Euro Exim Bank Ripple (XRP) tabanını kullanacağını açıkladı. XRP ile güçlendirilen ödeme çözümü olan xRapid’i kullanmaya birkaç hafta içinde başlayacak olan Exim Bank bu ortaklıkla birlikte yeni bir çağ başlattıklarını açıkladı ve şu açıklamayı yaptı. 

“Geleceğe ayak uydurmak ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için Exim bank, Ripple ağına katıldı. RippleNet aracılığıyla bankalarla, dijital değer borsalarıyla ve ödeme sağlayıcılarla bağlantı kurmak müşterilerimize sorunsuz para göndermelerinde global anlamda büyük kolaylıklar sunacak. Ripple ve seçkin kişilerle işlem yürütürken xCurrent ve xRapid’i kullanacağız. Çünkü bu ürünler ileri teknolojik yeteneklere ve ticaret sistemlerinde blockchain deneyimlerine sahipler”

Exim Bank tarafından yayınlanan videoda ayrıca, teknolojisinin yetenekleri ve işleme hızını arttıran, maliyetleri azaltan şeffaflık ve güvenliği arttıran yenilikçi ödeme çözümlerinin müşterilere yeni bir vizyon kazandıracağını ve müşterilerin çok daha iyi bir şekilde ödeme çözümlerinden yararlanacağı aktarılıyor. 

Ripple Yeni Bir Çağ Mı Başlatıyor? XRP Neler Sunuyor?

Exim Bank direktörü Kaushik Punjani yaptığı açıklamada kısa süre içerisinde xCurrent ve xRapid’i kullanmaya başlayacaklarını dile getirdi. xRapid’i likidite maliyetlerini minimize etmek, nakit akışı kısıtlamalarını azaltmak için kullanacaklarını açıklayan Punjani, xCurrent’i uçtan uca izlemeye sınır ötesi anlaşmalar için kullanacaklarını belirtti. 

Bazı finans kurumları tarafından uzun bir süredir kullanan xRapid Londra merkezli Euro Exim Bank tarafından kullanılacak olması kripto para birimleri için özellikle Ripple için büyük öneme sahip. Ripple tarafından yapılan açıklamada 200’den fazla banka ve finansal kuruluşun Ripple ağına katıldığını açıklarken, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bu kuruluşlara yakında yenilerinin ekleneceğini öngördüğünü belirtti.

Yorum Yap