Ripple Yeni Haftaya Yüzde 9 Değer Kazanarak Başladı

Kripto para piyasası haftanın ilk gününe pozitif bir başlangıç yaptı

xrp teknik analizi

Kripto para piyasası haftanın ilk gününe pozitif bir başlangıç yaptı. Piyasa hacmi büyük hemen her kripto para birimi haftaya değer kazanarak başladı.

Piyasalarda esen olumlu hava, Coin Market Cap verilerine göre kripto para pazarının 470 milyar dolar değere ulaşmasına da yol açmış bulunuyor. Değer artışıyla en çok dikkat çeken para birimlerinden biri ise Ripple (XRP) oldu.

Dünden bu yana yüzde 9.5 değerlendi

An itibariyle popüler altcoinin fiyatı geçtiğimiz 24 saate göre yüzde 9.5 oranında değer kazandı ve 0.99 dolar üzerinden işlem görmeye başlamış durumda. Gün içinde Ripple’ın 1 dolar barajını geçmesi hiç de şaşırtıcı bir gelişme olmayacaktır.

Ripple fiyatları neden arttı?

Aslına bakılırsa Ripple fiyatlarında bu denli artışı tetikleyen önemli bir haber gündeme gelmiş değil. Ancak genel olarak kripto para piyasalarını ilgilendiren olumlu gelişmeler, Ripple’ın değer kazanmasına sebep olmuş olabilir.

Hatırlanacağı üzere Şubat ayında uluslararası para transfer şirketi Western Union, blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yürütüp Ripple ile para gönderimini test ettiklerini açıklamıştı. Bloomberg‘de yer alan bir haberde ise Ripple yöneticileri “Bir üredir Western Union ile farklı ürünler üzerine test çalışmaları yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde ödeme akışı için xRapid’in pilot çalışmalarını tamamlamayı ümit ediyoruz” demişti.

Öte yandan Ripple’ın dağınık cüzdan teknolojisi, Güney Koreli Woori Bank isimli finans kuruluşu tarafından sınır ötesi para transferi işlemlerinde kullanılmaya başlanmıştı.