Rus Madenciler Farkındalık Oluşturmak İçin 1 Saatliğine Şalter Kapatacak

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kazmak için kullanılan madencilik donanımları, çok fazla elektrik tükettikleri gerekçesiyle zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olabiliyorlar


Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kazmak için kullanılan madencilik donanımları, çok fazla elektrik tükettikleri gerekçesiyle zaman zaman eleştiri oklarının hedefi olabiliyorlar.

Hatta geçtiğimiz gün ABD‘nin New York eyaletine bağlı Plattsburgh şehrinde kripto para madenciliğinin yasaklanmış, buna gerekçe olarak ise madencilerin toplam elektrik arzının yüzde 10’undan fazlasını tek başlarına kullanmaları gösterilmişti.

Etkinlik, Earth Hour tarafından düzenleniyor

Şimdilerdeyse Rusya’daki tüm kripto para madencileri, enerji tüketimine dikkat çekmek için 1 saatliğine madencilik faaliyetlerine ara verme kararı aldılar. Bu kampanya Dünya Doğayı Koruma Vakfı‘na (WWF) bağlı Earth Hour isimli girişim tarafından hayata geçirildi.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen 1 saatliğine elektrik kapatma eylemine kripto para madencileri “Crypto Hour” ismiyle katılım gösterecek.

Fişler çekiliyor, şalterler kapanıyor!

Kripto para dünyasının daha çevre dostu olmasını sağlamak için farkındalık oluşturmanın hedeflendiği bu eyleme Rusya’daki tüm kripto para madencileri katılma kararı aldı. Bu doğrultuda 24 Mart tarihinde Rusya saatiyle 20:30-21:30 arasında tüm madencilik donanımlarının fişi çekilecek.

Rusya’nın Duma meclisinde finansal teknolojileri geliştirme uzmanı olarak faaliyet gösteren ve CryptoLife isimli uluslararası yatırımcı ağının bir üyesi olan Peter Dvoryankin, Crypto Hour kampanyasının yöneticisi. Ekolojik madencilik faaliyetlerinin mümkün olduğunu, madencilerin yenilenebilir enerji kullanımına ağırlık vermesi gerektiğini belirten Dvoryankin’in hedefi, kripto para madenciliğinin gelecekte çok fazla elektrik harcamasının önüne geçebilmek. 

Elektrikleri kapatma eylemine madencilerin yanı sıra sıradan vatandaşlar da katılacak.