Ryan Selkis Kimdir?

Ryan Selkis, New York City’deki Messari’nin kurucusu ve CEO’sudur

Ryan Selkis, New York City’deki Messari’nin kurucusu ve CEO’sudur.

2013 senesinden beri kripto para endüstrisinde yatırımcı ve üretken bir yazar olarak bilinmektedir. NYC’de yaşayan Amerikalı bir yatırımcı ve girişimci olan Ryan, Messari Crypto’nun kurucusu ve CoinDesk’in eski Genel Müdürüdür.

Albany, New York doğumlu olan Selkis, 2008 yılında Boston College’dan finans bölümünden birincilikle mezun oldu. Ryan Selkis, ilk olarak JPMorgan’da Analist olarak çalıştıktan sonra Summit Partners’ın iş ortağı olarak görev yapmaya başlamıştı. MIT Sloan School of Management’da devam etmiş olsa da Bitcoin‘deki fırsatları takip etmek için okulunu bırakmıştır. 

Ryan, temsilcilere seçenekler sunmak isteyen kuruluşlara özel çalışma ortamı programlarını planlayan Good Benefits Inc.’in kurucusu ve CEO’su olarak hizmet veriyor. Selkis, 2013 yılında Bitcoin ile ilgilenen gruplarla tanışmasının ardından, TBI Daily Newsletter ve Venture Capital Consulting gibi girişimleri başlatan TBI Consulting’i hayata geçirmiştir.

Ryan, 2014’te Digital Currency Group’un Büyüme Direktörü olarak çalışmaya başladı. Coindesk’de en büyük endüstriyi oluşturmak için 2.600 katılımcılı etkinliği organize etti. Ayrıca 18 ay içerisinde şirket gelirinin yüzde 730 artmasına ve karlılık hedeflerinin gerçekleşmesine yardımcı olmuştur. Ocak 2016’da CoinDesk’in güvenliğini de sağlamıştır.

Messari Kuruluşu

2018’de, Ryan Selkis tarafından kurulan Messari, profesyonellerin kripto/Web3’e yolculuk yapmalarına yardımcı olan bir kripto piyasası ürünleri platformudur. New York’ta merkezi olan Messari, kapsamlı bir veri görselleştirme ve varlık keşif araçları paketiyle bir araya getirilerek küresel bir araştırma veritabanı oluşturmaktadır. Sektöre daha fazla şeffaflık ve niteliksel ve niceliksel analitik sağlayarak profesyonellerin kripto/Web3’de gezinmesine yardımcı olmaktadır.

 

Messari, Ryan Selkis tarafından kurulan kripto para analitik platformudur.

Şirketin aboneliğe dayalı iki planı Messari Pro ve Messari Enterprise, kişilerin kullanımına sunulan niteliksel ve niceliksel çözümleri içermektedir. Profesyonel aboneler, DeFi, akıllı sözleşmeler, Web3, NFT’ler ve daha fazlasını kapsayan araştırma raporlarına erişebilmektedir. Ayrıca, abonelerin ekran, çizelgeler ve izleme listesi araçlarında ek ölçümlerin ve işlevlerin kilidini açmasına olanak tanıyan bir sistem sunmaktadır. Messari Enterprise planı, Pro planının özellikleri dahil olmak üzere perakende yatırımcılarına ve kurumlara 100’den fazla varlıkta tüm önemli olayları, değişimleri ve protokol kararlarını takip etme olanağını sunmaktadır. Messari Hub, token projelerinin okuyucularının bilgi paylaşmasını kolaylaştıran bir sisteme sahiptir