Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank’tan dijital ekonomi hakkında açıklama

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijital ekonomi ile ilgili açıklamalarını G20 bünyesindeki Dijital Ekonomi toplantısı kapsamında yaptı


Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dijital ekonomi ile ilgili açıklamalarını G20 bünyesindeki Dijital Ekonomi toplantısı kapsamında yaptı. Varank, Türkiye ve dünyada ekonomilerin artık daha fazla dijital alanda olduğunu ve kendisini geliştirmeyen ülkelerin geride kalmaya mahkum olacak olduğunu açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Yenilikçi, bütüncül ve veri odaklı kamu sektörünü teşvik eden ülkeler dijital çağın yıldızları olacaktır. Dijital devlet ekosisteminin güçlendirilmesi, hem politika yapma kararlarımızı kolaylaştırmakta hem de verimliliğimizi geliştirmekte. İşte bu nedenle, G20 bünyesinde açıkladığımız ilkelerin mantığını çok yerinde buluyorum. Bu çerçeve, devletlerini dijital olarak dönüştürmeyi hedefleyen ülkeler için sağlam ve güvenilir bir ölçüt sunuyor.” dedi.

Varank: Dijital olarak gelişeceğiz

Varank, “Hızla gelişen teknoloji dünyasında öncü olmalıyız. Yeni dönemde dijital ekonominin ölçümü konusunu sahipleniyoruz. Bu konuda kamu ve özel sektördeki tüm muhataplarımızın farkındalığını artıracağız” sözleri ile Türkiye’nin dijital bir ülke konumunda olması için çaba harcayacak olduklarını açıkladı. Türkiye dünyada ve bölgesinde dijital olma konusunda en başarılı ülkeler arasında.