Carbon Black: 1.1 Milyar Dolar Kripto Para Çalındı

Carbon Black adlı güvenlik şirketince yapılan açıklamada 2018 yılının ilk çeyreğinde toplamda 1.1 milyar dolarlık kripto para çalındığı açıklandı


Carbon Black adlı güvenlik şirketince yapılan açıklamada 2018 yılının ilk çeyreğinde toplamda 1.1 milyar dolarlık kripto para çalındığı açıklandı. Milyarlarca dolarlık kripto para hırsızlıklarının yeni rekorlar kırması yatırımcıların güvenini de sarsan bir gelişme şeklinde yorumlandı. Yatırımcılar yaşanan bu hırsızlık vakaları dolayısı ile kendilerinin korku ve endişe içerisinde olduklarını, yaşanan hırsızlık olaylarının bitmesi adına borsa siteleri ve diğer alanlarda daha ciddi önlemler alınmasına rağmen yaşanan vakaların çok fazla olduğunu belirtti.

Siber saldırganlar ise kripto para hırsızlıklarının arttığı bu dönemde sürekli yeni saldırılar düzenleyerek kripto paralar ile ilgili ciddi oranda ilgilenmeye başlamış durumdalar. Vakaların günden güne daha fazla artmasının arkasında olan bir diğer nedenin de kripto para yatırımcısı sayısında yaşanan artış ve ilk yatırımcıların genellikle güvenliksiz borsalar ve siteler üzerinden kripto para satın almasından kaynaklandığı ifade edildi.

Varlıklar Risk Altında

Kripto para varlıklarının bu yaşanan olaylar dolayısı ile 2018 yılının ilk yarısında 1.1 milyar dolarlık hırsızlık vakasının yaşanması beklenmedik sonuçların doğmasına sebep olmuş durumda. Zira kripto para varlıklarının bu denli fazla saldırıya uğraması ve sürekli olarak hırsızlık vakalarında artışlar yaşanması fazlası ile dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi olarak gösteriliyor.