Satoshi Nakamoto için 220.000 dolar aranıyor

Dünyada sadece bir istihbarat kurumu tarafından bilindiği tahmin edilen ve bugüne kadar hakkında ortaya atılan iddiaların 1 tanesinin bile doğrulanmadığı Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto ile ilgili yeni bir arama çalışması başlatıldı


Dünyada sadece bir istihbarat kurumu tarafından bilindiği tahmin edilen ve bugüne kadar hakkında ortaya atılan iddiaların 1 tanesinin bile doğrulanmadığı Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto ile ilgili yeni bir arama çalışması başlatıldı. 220.000 dolara ihtiyaçları olduğunu belirten bir grup, bu paranın toplanması durumunda Japonya, ABD ve Avrupa’da bulunan dedektiflik şirketleri ile anlaşacak ve sonucunda dünyanın tüm bölgelerine yakın bir kısmında Satoshi Nakamoto’nun bulunması için üst düzey çalışmalar yaptıracak olduklarını iddia etti.

Kampanyaya destek verenlerin sayısında rekor artış olurken, 75.000 dolarlık bir bağış toplandığı, kısa süre içerisinde 220.000 dolarlık bağış hedefine ulaşılabilecek olduğunun tahmin edildiği kampanyayı başlatan grup liderince açıklandı.

Bulunursa sonuçları kötü olabilir

Satoshi Nakamoto ile ilgili bulunmasını istemeyen bazı kişiler ise kripto paraların geleceği ve mevcut durumunu korumak adına bu kişinin bulunmasının çok ciddi sorunları beraberinde getirebilecek olduğunu ve kripto para fiyatlarına düşüş yönünde etki yapabilecek bir isim olabilecek olduğunu düşünüyor.

Satoshi Nakamoto ise kendisini hiçbir zaman belli etmeyerek tamamen gizli tutmayı ve tamamen basından uzak durarak en ufak bir ipucu dahi vermeyerek kendisini gizliyor.