Türkiye’den yapılan işlemlerde işlem hacmi yüzde 100 arttı

Son araştırmalar Türkiye’de mevcut kripto para borsalarında tutulan kripto paraların işlem hacminin %35 ila %100 oranlarını dahi aştığını ortaya koydu


Son araştırmalar Türkiye’de mevcut kripto para borsalarında tutulan kripto paraların işlem hacminin %35 ila %100 oranlarını dahi aştığını ortaya koydu. Kripto paraların dolar kuru ile birlikte değer artışı yaşaması ve vatandaşların zaten aylardır durmaksızın yaşadıkları kripto para kayıpları dolayısı ile bu durumu bir fırsata çevirerek zararlarını gidermenin heyecanı ile yatırımlarını çektikleri ve günlük milyonlarca dolarlık yatırım çekildiği ortaya çıktı.

Resmi olarak kripto para borsalarından açıklama yapılmazken, işlem hacimleri ile ilgili yapılan kontroller ise kripto para işlem hacimlerinde Türk borsalarında alım ve satışlarda rekor bir patlama olduğu görüldü. Türk yatırımcı hem parasının değerini korumak için kripto para aldı, hem kripto paralarda kaybettikleri tutarı geri alabilmenin heyecanı ve fırsatını yakalar yakalamaz hemen satış yaparak kendisini garantiye aldı.

Türk kripto para borsalarının mesaisi yoğun

Türk kripto para borsalarının 7 gündür yoğun bir mesai yaşadıkları, sürekli bir artan, bir düşen dolar kuru dolayısı ile Bitcoin yatırımcılarının da bu fırsatı kripto paralar üzerinden bir olumlu kazanç sürecine dönüştürmek istediği bilinmekte.