Bitcoin Kripto Para

Siber Güvenlik Uzmanından Bitcoin Açıklaması: Suçluların Çelik Kasası

Siber Güvenlik Uzmanı Mesut Uçar, uluslararası suçlardan elde edilen yasa dışı paraların Bitcoin’le aklandığını iddia etti. Ödül avcılığı kapsamında birçok uluslararası firmanın açıklarını bularak adını “white hat hacker” listesine yazıran Mesut Uçar, yatırımcıları lider kripto para birimine karşı uyardı.

Bitcoin ağındaki işlemlerin takip edilemez oluşu nedeniyle suçluların Bitcoin’e yöneldiğini belirten Uçar, teknolojinin gelişmesi sonucu bankalar arasındaki bağın güçlendiğini bu nedenle kara para aklamanın zorlaştığını iddia etti. Uçar, yasalar ve kanunlar doğrultusunda kaynağı belirsiz para transferinin neredeyse yok denecek kadar azaldığını ifade etti.

Mesut Uçar’a göre bu noktadan sonra suçluların bir numaralı tercihi Bitcoin oldu. Çünkü Bitcoin ağına transfer edilen para neredeyse buhar olup uçuyor ve takip edilmesi zorlaşıyor. Ayrıca bankalar, kripto para borsaları üzerinden gönderilen paraları rahatlıkla kabul ediyor.

İnsanların bu sistemleri bir yatırım aracı olarak görmesini doğru bulmadığını belirten Uçar, geçmişte borsalarda yapılan manipülasyonların aynısının bugün kripto para piyasasında yapıldığını iddia etti.

Yorum Yap