Kripto Para

Sıcak Gelişme: Avrupa Merkez Bankası’ndan Libra Uyarısı Geldi

 Facebook’un geçtiğimiz aylarda duyurduğu kripto para birimi Libra uzun süredir finansal regülatörlerin radarında. Hatırlanacağı üzere Libra’ya ilk tepki duyurulur duyurulmaz Fransa Maliye Bakanlığı’ndan ve Avrupa Parlamento’sundan gelmişti.

Avrupa Merkez Bankası da Libra’yı hedef aldı

Görünen o ki Libra’ya yönelik eleştiriler uzun süre daha devam edecek. Avrupa Merkez Bankası’nın Yönetim Kurulu Üyesi Yves Mersch Pazartesi günü sabah saatlerinde Libra’ya yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Frankfurt’taki Avrupa Merkez Bankası toplantısında söz alan Mersch konuşmasında Libra’ya da yer verdi. Libra’nın itibari para birimlerinin rakibi olamayacağını dile getiren Mersch ayrıca bir de temenni de bulundu.

Avrupalıların mevcut ödeme sistemlerini bırakıp Facebook’un cazip ancak bir o kadar da aldatıcı kripto para birimi Libra’ya yönelmeyeceğini temenni ediyorum.

Sadece birkaç ay önce Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire de Libra’nın bağımsız bir para birimi olmasına yönelik endişelerini dile getirmişti. Öyle görünüyor ki Libra daha piyasaya sürülmeden çoktan dünyanın en büyük ekonomilerini korkutmayı başarmış.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap