Sıcak Gelişme: Bitcoin 7.700 Dolara Geriledi

Bitcoin önderliğindeki kripto para piyasası Türkiye saatiyle 02:00’de başlayan düşüş dalgasının etkisiyle haftalık mum kapanışına dakikalar kala kırmızıya büründü


Bitcoin önderliğindeki kripto para piyasası Türkiye saatiyle 02:00’de başlayan düşüş dalgasının etkisiyle haftalık mum kapanışına dakikalar kala kırmızıya büründü. Özellikle son beş haftadır Bitcoin’deki haftalık mum kapanışları pozitifti.

Çok kısa bir süre içerisinde 8.500 dolardan 8.000 dolar bandınının altına kadar gerileyen Bitcoin şu anda 8 bin dolar seviyesinde tutunmayı başaramamış gibi görünüyor. Analistler, 26 Mayıs’ta 9 bin dolara kadar yükselmeyi başaran Bitcoin’in 31 Mayıs’ta yaşanan küçük düzeltmenin ardından yeniden boğa koşusuna devam edeceğini düşünüyordu ancak olmadı. Beklentiler sonuçsuz kaldı.

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 7.750 dolar seviyesinde işlem görüyor ve istikrarlı bir şekilde değer kaybetmeye devam ediyordu. Bitcoin eğer 7.500-7.700 dolar bandında destek bulamazsa önümüzdeki haftalarda 6.500 dolara dahi gerileyebilir.

Bitcoin’in boğa koşusuna devam edebilmesi için yeniden 8.200 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor.