Sonny Singh: Ödeme aracı olarak BTC kullanılacak

Bitpay‘in operasyon müdürü Sonny Singh, Bitcoin’in gelecek birkaç yıl içerisinde daha fazla ödeme yapmak için kullanılacak olduğunu açıkladı


Bitpay‘in operasyon müdürü Sonny Singh, Bitcoin’in gelecek birkaç yıl içerisinde daha fazla ödeme yapmak için kullanılacak olduğunu açıkladı. Kripto paralar ile ödeme yapılabilmesinin önünde engel olmadığını ancak birçok problem olmasından dolayı bu konuda şirketlerin ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i henüz kabul etmediğini açıkladı.

Bitcoin’in gerçek bir ödeme aracı olarak kullanılabilmesi adına bir süre daha beklenmesi gerektiğini ve bunun sonucunda kripto paraların daha fazla şirket ve satıcı tarafından ödeme aracı olarak kullanılabilmesine imkan tanınacak olduğunu açıklayan Singh, insanların en fazla fiyat farkından korktuklarını ve anlık olarak uçuşa geçebilecek olan BTC fiyatından dolayı hem Bitcoin ile satış, hem Bitcoin ile alış yapmak konusuda çekinceli davrandıklarını açıkladı.

Gelecekte gelişecek

Gelecek yıllarda kripto paralara ödeme yöntemlerinde ve ödeme yapılabilecek noktalarda daha fazla artış olacak olduğunu belirten Singh, bugün itibari ile milyarlarca dolarlık ödemelerin Bitcoin ile yapılabildiğini, bunun ise yeterli olmadığını açıkladı. Singh’in açıklamaları kısa süre içerisinde binlerce kripto para yatırımcısı tarafından ”bekliyoruz” yorumu ile takip edildi.