Kripto Para

Stellar Bombayı Patlattı 55 Milyar Token Yaktı: XLM Fiyatı %25’i Aşkın Değer Kazandı

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

Son yılların en kötü performans gösteren popüler kripto paralarından biri olan XLM bugün sabah saatlerinde Stellar Geliştirme Vakfı’nın (SDF), yaptığı duyuruyla yükselişe geçti.  Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) ağ geliştirmesi için ayırdığı 55 milyarın üzerinde Stellar Lumens (XLM)  token’ı yaktığını açıkladı.

55 Milyar XLM Token Yakıldı

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) cephesinden, 4 Kasım’da Medium platformundan yapılan açıklamada Stellar ağının etkinliğinin arttırılması için token arzının azaltıldığı duyuruldu. Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) böylece airdrop ve ortaklık programları için ayırdığı 85 milyar token’ın 55 milyarından fazlasını yaktı.

Duyuruyla birlikte XLM kayda değer bir yükseliş yaşayarak 0,085 dolara kadar yükseldi. Yakılan 55 milyarı aşkın XLM token’ın değeri ise 4,7 milyar dolara yakın.  Söz konusu gelişmeyle XLM %25’i aşkın değer kazandı. Medium gönderisindeki verilere göre şu anda dolaşımda yaklaşık 50 milyar XLM bulunuyor.

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF) cephesinden yapılan açıklamaya göre kalan 1.02 milyar dolar değerindeki 12 milyar XLM, ağın geliştirilmesi için kullanılacak. Şirket çalışan sayısını ise yıl sonuna kadar 2 katına çıkaracağını duyurdu.

Dünün Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap