Kripto Para

Tarihin En Büyük Kripto Para Soygununda Haydutları Yakayı Ele Vermek Üzere

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

2018’in Ocak ayında kripto para piyasasında işlerin şimdiye oranla nispeten daha iyi gittiği günlerde Japonya merkezli kripto para borsası Coincheck hack’lenmiş ve 500 milyon dolar değerinde NEM token çalınmıştı. Şimdi ise yerel medya organlarında yer alan haberlerde Japonya’da güvenlik güçlerinin tarihin en büyük kripto para soygunu olarak bilinen olayda siber zorbaları yakalamaya çok yakın olduğu bildiriliyor.

Aradan geçen 2 yıla rağmen Coincheck davasında şu ana kadar somut bir gelişme yaşanmamıştı. Öyle ki siber saldırının ardından Coincheck iflasını açıklamak zorunda kalmış ve Monex Group tarafından satın alınmıştı. Ancak aradan geçen 2 yılın ardından yerel medya organı NHK’nin haberinde, güvenlik güçlerinin Tokyo’da bir eve baskın düzenlediği ve Coincheck hacker’larının yakayı ele vermek üzere olduğu bildiridi.

500 milyon dolarlık Coincheck hack’inin ardından Japonya da kripto para platformlarına ilişkin sıkı düzenlemeler getirdi. Olayın etkileri günümüze kadar sürüyor olacak ki hala daha Asya’daki bir ülkede gizlilik odaklı kripto paraların, borsalardan kaldırılması zaman zaman gündeme geliyor.

2018 yılının ilk günlerinde çalınan 500 milyon dolarlık yaklaşiık 500 milyon NEM token’ın şimdiki değeri ise 15 milyon dolardan biraz daha fazla.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap