Tek Bir Yatırımcının Hamlesi Bitcoin’i 10 Bin Dolar Yapmış Olabilir

Kripto para birimlerinin 2018 yılına korkunç bir başlangıç yaptığını görüyoruz


Kripto para birimlerinin 2018 yılına korkunç bir başlangıç yaptığını görüyoruz. Fakat son zamanlarda yükselişe geçen bitcoin’de çok önemli bir satın alma işleminin gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

Güvenlik endişeleri ve düzenleme dedikodularıyla beraber kripto para piyasası sadece 2018 yılının başında %50 değer kaybetmişti. Fakat son bir hafta içerisinde piyasada çok ciddi bir toparlanma olduğunu görüyoruz. Bitcoin, 6 Şubat 2018 tarihinden itibaren 6 bin dolar seviyesini aşmaya başladı. Hatta son yükselişlerle beraber %60’ın üzerinde bir yükseliş gerçekleştirerek 10 bin dolar seviyesine ulaşmayı başardı. Baktığımız zaman Bitcoin’in bu seviyeye kadar yükselmesine sadece tek bir yatırımcının hamlesi bile sağlamış olabilir.

“Ya büyük oyna ya da eve git”

Bitcoin’den 400 milyon dolar değerinde satın alma işlemi yapan yatırımcının mottosunun “Ya büyük oyna ya da eve git” olduğunu söyleyebiliriz.

Kimliği belli olmayan yatırımcının Bitcoin adresinin 3Cbq7aT1tY8kMxWLbitaG7yT6bPbKChq64 olduğu belirtiliyor. Yatırımcı 9 ile 12 Şubat arasında Bitcoin yatırımı yaparak normalde 55 bin olan Bitcoin bakiyesinin 96 bine çıkmasını sağladı. İşlem bütün sosyal medya platformlarında yayılırken 6 bin doların dip olduğunu düşünen kişileri canlandırdı. Bu işlem sonrasında piyasada satın alma işlemleri de ard arda gelmeye başladı. 360 Blockchain’in başkanı olan Jeff Koyen konuyla ilgili açıklamasında 400 milyon dolarlık balına, Telegram kanallarında yatırımcılar için sürekli konuşulan komplo teorilerinin de yakıtı olduğunu belirtti.
[fat_coincap id=”5″]