Kripto Para

Sıcak Gelişme: Telegram’ın Kripto Parası İlk Kez Satışa Sunulacak: İşte Tüm Detaylar!

telegramin-kripto-parasi-ilk-kez-satisa-sunulacak-iste-tum-detaylar

Yahoo Finanace’in haberine göre dünyanın en görkemli ICO’larından birini gerçekleştiren Telegram’ın Gram token’ı Asya merkezli kripto para borsası Liquid’te halka açık satışa sunulacak.

10 Temmuz’da halka açık satışa sunulması beklenen Gram token’ın bazı bölgedeki yatırımcılar ise satın alamayacak.. Token satışına katılamayacak ülkeler arasında Kore, Japonya ve ABD de bulunuyor.

Özel ICO’da 1,7 Milyar Dolar Toplanmıştı

Kripto para topluluğu için mesajlaşma konusunda çok önemli bir yere sahip olan Telegram geçtiğimiz yıl akredite yatırımcılarla düzenlediği özel ICO’da 1,7 milyar dolar fon toplamıştı. Yakın zamanda 1 milyon dolarlık fon sağladığını iddia eden Liquid ise bu satışı doğrudan Telegram ortaklığında gerçekleştirmeyecek.

Kore’de bulunan ve Asya’nın en büyük Gram token sahibi olduğu bilinen Gram Assia elindeki net sayısı bilinmeyen token’ların satışa sunulmasını kararlaştırdı. Şimdilik ne kadar token satılacağı ve fiyatının ne olacağı bilinmiyor.

Gram Token Satışına Hangi Ülkeler Katılamayacak?

Gram Token satışına katılmak için KYC onayının yapılması gerekiyor. Satışa katılamayacak ülkelerin sıralaması ise şöyle:

Afganistan, Arnavutluk, Bahamalar, Belarus, Bosna Hersek, Botsvana, Burundi, Kamboçya, Kanada, Orta Afrika Cumhuriyeti, Fildişi Sahili, Kırım, Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gana, Gine, Gine-Bissau, İran, Irak, Japonya, Kosova, Kırgızistan, Laos, Lübnan, Liberya, Libya, Makedonya, Malavi, Mali, Moldova, Mozambik, Myanmar (Burma), Pakistan, Sırbistan, Somali, Güney Sudan, Sudan, Suriye, Tanzanya, Doğu Timor, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Özbekistan, Venezuela, Yemen ve Zimbabve.

Liquid borsası ise Binance ve OKEx ile karşılaştırıldığında çok da büyük bir kripto para borsası sayılmaz. Liquid, Coinmarketcap’te borsalar arasında 83. sırada yer alıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap