Son Dakika: Dünyanın En Popüler Kripto Para Haber Sitesi CCN Faaliyetlerini Sonlandırıyor

Kripto para ve Blockchain teknolojilerine yönelik içerik üreten dünyanın en büyük platformlarından CCN faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı

kripto para rehberi

Kripto para ve Blockchain teknolojilerine yönelik içerik üreten dünyanın en büyük platformlarından CCN faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı. Hawkfish AS ve CCN Markets’ın kurucusu Jonas Borchgrevink, Google’ın Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi’nin ardından günlük gelirlerinin  %90 oranında azaldığını açıkladı.

CCN’in trafiğinin daha kötü günler gördüğünü belirten Borchgrevink mevcut editör kadrolarının genişliği nedeniyle şu anda böylesine bir düşüşü görmezden gelemeyeceklerini belirtti.

Google Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi

Borchgrevink, CCN’in Google’ın en son Çekirdek Güncellemesi’nden etkilenen tek site olmadığını bildirdi.. CCN’e göre, tüm büyük kripto haber sitelerinde trafik kaybı yaşamnıyor. Özellikle CCN’in en büyük rakipleri CoinDesk ve CoinTelegraph’ta da % 20’nin üzerinde görüntülenme kaybı yaşanıyor.

CCN, kripto para sektörü dışındaki  sitelerin trafik verilerini de topladı. DailyMail gibi bazı popüler haber siteleri son güncellemeyle çöküşe geçerken Daily Miror’ın trafiği ise yükselişe geçtiği görülüyor.

Genel olarak, Borchgrevink, Google’ın, değişiklikler yapmadan önce en son güncellemenin bazı haber sitelerini nasıl etkileyebileceğini açıklamamasına sitem etti.

Veda Mesajı Yayınladı

Borchgrevink, CCN okuyucularına, altı yıllık yayın hayatları sırasında sadık oldukları için teşekkür etti ve CCN’nin kapanmasına rağmen diğer medya kuruluşlarının ayakta kalması için en iyi dileklerini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!