Tom Lee: Kripto Piyasalarının Düşmesinin 3 Nedeni Var

Ünlü analist ve yatırımcı Tom Lee, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler hakkında açıklama yaptı


Ünlü analist ve yatırımcı Tom Lee, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşler hakkında açıklama yaptı. Açıklamalarında kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin 3 nedeni olduğunu açıklayan Lee, bunun arkasında en fazla Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) etkeni olduğunu ve vadeli işlemler olduğunu açıkladı. Bitcoin dahil olmak üzere tüm kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin ciddi bir risk oluşturduğunu belirten Tom Lee, bunu aşmanın ise belirli yöntemlerinin olabilecek olduğunu, yatırımcıların zarar etmeyi göze alarak hareket etmesi durumunda çok daha fazla kar elde edebilecek seviyeye gelebilecek olduklarının mesajını verdi.

“Bence kriptoların düşmesinin birkaç nedeni var. Birincisi, geçtiğimiz yılın sonunda parabolik bir hamle yaptık, bu nedenle birleşme ve fiyat ayarlamaları gerçekleşecek.

Ayrıca bu yıl içerisinde bazı finans spekülatörlerinin devreye girmesi ile birlikte yatırımcıların fiyat düşüşlerinden korkmasına etken olarak Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafının ICO’lar hakkında harekete geçmesi yatırımcıları korkuttu ve yatırımların geri çekilmesine neden oldu.

Son olarak, bu alandaki kurumsal yatırımcı katılımının hızı beklenenden daha uzun sürüyor ve vadeli işlemler bunu etkiliyor”

Yatırımcı Korkuyor

Lee, yatırımcıların korktuğunu ve bundan dolayı yatırımlarını geri çekmek durumunda kaldıklarını ifade etti. Birçok piyasa analisti ise bu konuda Tom Lee’ye hak verdiğini ve yatırımcıların korku dolayısı ile mevcut yatırımlarını geri çekmeyi sürdürdüğünü, bunun ise piyasa verilerine olumsuz yansıdığını açıkladı.