SEC, Kripto Paralar Üzerinde En Etkili Kurum!

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili olarak son günlerde John McAfee ile ciddi bir tartışma süreci içerisinde


Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ilgili olarak son günlerde John McAfee ile ciddi bir tartışma süreci içerisinde. Kripto paralara dair yapılan açıklamalar ve kripto para piyasalarının sürekli değer kaybetmesine neden olan bu tür tartışmalar sürerken, kripto para piyasalarında yaşanan son düşüşler sonucunda birçok yatırımcının ciddi oranda yatırımlarından elde ettikleri kar oranının geride kaldığı ve durumun zarar etmeye doğru ilerlediği görülmekte.

Kripto para piyasalarında yaşanan bu durum dolayısı ile hali ile ciddi problemler yaşanırken yaşanan bu problemlerin ne zaman sona erecek olduğunun aslında bir nevi SEC’e bağlı olduğu, SEC yönetiminin kripto paralar hakkında alacak olduğu kararların piyasada tam anlamı ile bir rahatlama yaratabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Amerika Sektöre Yön Veriyor

ABD’nin kripto para piyasası sektörüne dahi yön verebilecek güce sahip olmasının arkasında duran ekonomisi ve savunma gücünün bu alanda dahi etkisini rahatlıkla gösterdiği görülebilir. Zira SEC yönetimi kripto paralar hakkında gerekirse üst düzeyde önlemler alabilecek olduklarının mesajını verirken, zaman zamanda ICO’lar hakkında yaptığı açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekiyor.

SEC yönetimince alınacak olan kararlar Amerika‘nın gözle görülür, kulakla duyulur şekilde sektöre yön verdiğini doğrularken, Bitcoin fiyatında yaşanan dengesiz sürecin en fazla SEC etkeni dolayısı ile etkili olduğu tahmin edilmekte.