Tom Lee’den Açıklamalar

Fundstrat Global Araştırma Departmanı Başkanı ve Yönetici Yardımcısı Tom Lee, Bitcoin aramalarında yaşanan düşüş ile ilgili olarak açıklama yaptı


Fundstrat Global Araştırma Departmanı Başkanı ve Yönetici Yardımcısı Tom Lee, Bitcoin aramalarında yaşanan düşüş ile ilgili olarak açıklama yaptı. Açıklamalarında Bitcoin aramalarında %75 oranında düşüş olmasının pek fazla etkisi olmadığını ve önemli olmadığını iddia eden Lee, bununla ilgili olarak kendi düşüncesinin çok olumlu olduğu açıklamasında bulundu. Bitcoin fiyatının henüz 10.000 dolar sınırını aşamamışken ve aylardır kötü durumda olmasına rağmen Lee tarafından yapılan bu açıklamalar daha önce yaptığı ”1 hafta içerisinde çok yükselecek” açıklamalarının tutmaması sonrasında pek fazla kişi tarafından dikkate alınmadı.

Lee, kripto paralara olan ilgisi dolayısı ile değil iddialara göre kendi grubunun fonlanmasının devam etmesi adına isteyerek bu tür açıklamalar yapmak zorunda kalırken, aslında kendisinin de bu durumu bildiği ve kripto paralarda bir çöküş sürecinin yaşandığını tüm bu olaylara rağmen kabul etmediği ifade ediliyor.

Bitcoin Hakkında Olumsuz Açıklaması Yok

Fundstrat Global Araştırma Departmanı Başkanı ve Yönetici Yardımcısı Tom Lee’nin Bitcoin hakkında en ufak bir olumsuz açıklaması olmaması, sürekli olarak Bitcoin’i övmesi ve yüceltmesi kripto paralara dair olan ilgisinden dolayı değil bu alanda para kazanmasından dolayı yaşanan bir durum olarak gösterilmekte. Gelecek süreçte neler olacak olduğu ise meçhul.

  • Tom Lee, daha önce kripto paralara dair yaptıkları açıklamalarında da sürekli olarak Bitcoin ve diğer kripto paraları övmüş, bu nedenle çok tepki çekmişti.