İsviçre’de Ticari Hesap Açılmasına İzin Çıktı

Hypothekarbank Lenzburg isimli İsviçre bankası kripto para borsaları tarafından ticari olarak hesap açılmasına onay ve izin verecek olduklarını açıkladı. Hypothekarbank Lenzburg bünyesinden yapılan açıklamada kripto para dünyasının bir maddi değer taşıdığı ve bundan dolayı blockchain teknolojisi...


Hypothekarbank Lenzburg isimli İsviçre bankası kripto para borsaları tarafından ticari olarak hesap açılmasına onay ve izin verecek olduklarını açıkladı. Hypothekarbank Lenzburg bünyesinden yapılan açıklamada kripto para dünyasının bir maddi değer taşıdığı ve bundan dolayı blockchain teknolojisi üzerine çalışmalar yapan ve borsa sitelerinin kendilerine ait ticari hesapları olmasına onay verilebilecek olduğu açıklandı.

Açıklamalar dikkat çekerken, kripto paralara dair maddi değer taşıdığını belirten İsviçreli yetkililer bu sayede vergi almak ve kripto para borsaları üzerinden vergi konusunda adımlar atabilmek konusunda daha rahat yasalar hazırlayabilecekler.

Tek Banka!

Hypothekarbank Lenzburg CEO’su Marianne Wildi, açıklamalarında kripto para dünyasına yönelik sadece kendilerinin ticari hesap açmaya izin verdiklerini açıkladı. Diğer hiçbir banka tarafından bu konuda ticari hesaba izin verilmediğini açıklayan Wildi, gelecekte bununla ilgili olarak kapsamı daha fazla genişletme, daha fazla insanın ticari hesaba sahip olmasını sağlamak adına çalışmalara devam edecek olduklarını belirterek, kripto para dünyasında yaşanan gelişmeleri de yakından takip etmeye devam ettiklerini açıkladı.

  • İsviçreli bankalar tarafından kripto paralara yönelik olarak Hypothekarbank Lenzburg CEO’su Marianne Wildi açıklamasında belirttiği üzere yeni alınacak olan önlemler ve kararların blockchain ve Bitcoin dünyasına bir katkı sunduğu ve bu katkılar sayesinde vergi konusunda da bazı gelişmelerin yaşanabilecek olduğunu doğrulamakta.