Bitcoin Fiyatlarında Neler Oluyor?

Bitcoin fiyatlarında yaşanan gerileme dikkat çekiyor


Bitcoin fiyatlarında yaşanan gerileme dikkat çekiyor. Kripto para dünyasında yaşanan düşüşler ve gerilemeler dikkat çekerken, yatırımcıların kripto paralar ile ilgili görüşünün de bugün itibari ile 7450 dolar seviyesine kadar gerilemesi sonrasında yatırımcıların mutsuz olduğu ve yatırımlarının bir kısmını satış yoluna gittikleri belirtildi. Bitcoin’de yaşanan düşüş sonucunda yatırımcıların gelecek beklentisi konusunda da ciddi oranda düşüş olduğu internet üzerinde yapılan yorumlarda belli oldu.

Kripto para dünyasında bu düşüşlerin ne etkisinden kaynaklandığı bilinmezken İtalya’da yaşanan ekonomik veri sorunları sonrasında artışlar yaşanması ”Bitcoin’in yükselmesi için bir ülkenin batması mı gerekli?” yorumlarını ve düşüncelerini beraberinde getirmişti.

Bitcoin Fiyatları Gerileyebilir

Analistler ve uzmanlara göre eğer ki bir süre daha Bitcoin fiyatlarında 7.000 dolar sınırı geçilmez ise 8.000 dolar sınırına erişememesi durumunda daha büyük düşüşlerin yaşanması beklenen bir gerçek. Yatırımcıların alacak olduğu ve yapacak olduğu yatırımların durumuna göre artış ve düşüşler yaşanmasının mümkün olabildiği, bu durumun geride kalması için ise yatırımların daha fazla artması ve fiyat istikrarı için olumlu açıklamalar ve haberlerin gelmesi gerektiği paylaşılmakta.