Kripto Para

Tomochain Kurucusu Voung, Vitalik’i Topa Tuttu

Ethereum balinası

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, yüksek işlem hızlarını iddia eden Blockchain projelerini “merkezi” ve değersiz olarak reddetmekle ünlüdür. Tomochain (TOMO) kurucusu Long Vuong, proje beğenmeyen Vitalik Buterin’i topa tuttu.

Tomochain, Ethereum’un Çift Rakamlarına Kıyasla 1,000 TPS Sunuyor

TomoChain ağı, diğer özellikler ve vaatler arasında daha hızlı ve daha ucuz işlem ücretleri ile ortak bir EVM uyumlu Blockchain olmayı amaçlamaktadır.

Ama hepsi sıcak hava değil. Onların ağı, Ethereum’un çift rakamlarına kıyasla 1,000 TPS’LİK işlem hızlarına sahiptir.

Vuong, Ethereum’u aşağılayan sözlerine şöyle devam etti :

Vitalik, projeler arasında hangisi çöp olup hangisinin olmadığını anlayabilen tek insan değil. Bu yıl Ethereum için iyi bir yıl olmayacak… Vitalik ve Ethereum zor bir durumda. Bir yandan, Bitcoin maksimalist kampına saygısızlık ediyorlar, diğer yandan performans sorunlarını verimli bir şekilde çözemiyorlar.

Tomochain Vitalik’e Karşı Kendini Savunuyor

Vitalik, bu yılın başlarında Blockchain Connect konferansında, yüksek işlem hızlarını iddia eden birçok projenin Ethereum ağından daha merkezi olduğunu belirtti. Vitalik aslında onları eleştirmişti :

Bir Blockchain projesinin 3,500 TPS yapabileceği iddia edildiği zaman çünkü farklı bir algoritmaya sahip diyerek, aslında bu ‘biz merkezi bir çöp yığınıyız’ anlamına geliyor.

Vitalik bu söyleminde Vuong’un istisna olduğunu belirtti.

Ethereum sözleşmeleriyle kolayca Tomochain’e geçebilirsiniz

TomoChain, Ethereum sanal makine uyumlu bir EVM’ dir. Bu, Ethereum’da yazılmış sözleşmelerin uyuşmazlık olmadan Tomochain’e taşınabileceği anlamına gelir. Bu da, Eth DApp geliştiricilerine projelerini bitiş çizgisine getirmenin başka bir yolunu verebilir.

Yorum Yap