Tron Fiyatı Yüzde 40 Değer Kazandı

Kripto para dünyasında sıkıcı geçen bir gün neredeyse yok gibi

Tron nedir

Kripto para dünyasında sıkıcı geçen bir gün neredeyse yok gibi. Son iki haftadır oldukça çalkantılı bir süreç geçiren kripto para borsaları, şu sıralar toparlanma eğilimine girmişe benziyor. Tron’un hızla yükselmesi, bunun en önemli göstergelerinden biri. Geçtiğimiz 24 saat içinde fiyatı yüzde 40 oranında değer kazanan Tron, yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

Son 24 saatte inanılmaz derecede fiyatı yükselen TRX an itibariyle 0.0499 $ üzerinden işlem görüyor. Bu oldukça etkileyici bir değer, çünkü Tron en son Ocak ayında bu seviyelere kadar çıkabilmişti. Özellikle 2018 yılının çoğu kripto para birimi için pek de iyi gitmediğini hesaba katarsak, Tron’un yatırımcılar için an itibariyle güvenli bir liman niteliğinde olduğu söylenebilir. Ancak bu fiyatın yarın bir gün tepe taklak olmaması için de herhangi bir sebep yok.

BTC ve ETH’nin yükselişi etkilemiş olabilir

Bilindiği üzere Bitcoin yüzde 31.73 oranında değer kazanırken, Ethereum’un fiyatındaki artış ise yüzde 33.31 seviyelerine çıktı. Hal böyle olunca Tron’un yüzde 40 değer kazanmasına da BTC ve ETH fiyatlarında yaşanan artışın yol açtığı tahmin ediliyor. Tron fiyatlarının 0.05 $ bandına ulaşması birçokları için pek bir anlam ifade etmeyebilir, ancak TRX’in uzun vadeli yatırımcıları için 0.05 $ barajı ciddi bir seviye. 

İşlem hacmi de arttı

24 saatlik işlem hacmi 518 milyon 470 bin dolara kadar çıkan Tron, en çok Binance üzerinden işlem görüyor. Binance’i ise Upbit ve Bittrex borsaları takip ediyor.