Altcoin Kripto Para

TRON Kurucusu Justin Sun’ın Hareketleri Şüphe Uyandırdı!

Kripto para birimi TRON’un kurucusu olan ve BitTorrent’in CEO’su olan Justin Sun’in hareketleri şüphe uyandırdı?
Ocak ayında Bitcoin karşısında başarılı grafik çizen ve en çok kullanılan kripto para birimleri listesinde hızla yükselen TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun TRON’un reklam yüzü haline gelmişti. TRON ile ilgili haberleri bizzat kendisi paylaşan Justin Sun’ın Tron ile ilgili yaptığı hamleler TRON fiyatlarında önemli artış yaşanmasını sağlamıştı.
Kripto para birimlerinin aksine son üç aydır artan grafik kaydeden TRON fiyatları aşağıdaki grafikte de gözlemlendiği üzere yükselen hareketlerde toplanıyor.
Fiyat artışları yaşanırken Tron’un fiyatı bir ara 0.030 dolar seviyesine kadar çıktığı dönemde, Justin Sun’un elinde tuttuğu yüklü miktardaki Tron’ları dolara çevirdiği ortaya çıktı. Halka açık bir cüzdan kullanan Justin Sun’un bu hareketleri herkes tarafından izlenebildiği için cüzdanında yaptığı işlemleri de görebiliyoruz.
Justin Sun’ın kendi hesap cüzdanında böyle bir hamle gerçekleştirmesi Tron yatırımcılarının akıllarında doğal olarak bir soru işareti uyandırdı. Tron yatırımcıları Sun’ın bu hamlesinin ardında Justin Sun’ın yetenekli bir lider mi yoksa nitelikli bir dolandırıcı mı olduğunu tartışmaya başladı.
Sun bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda BitTorrent’i satın almış ve yüklü miktarda BitTorrent Coin’i Binace üzerinden listelemeye başlamıştı. Yüklü miktarda piyasaya sürülen BTT’lerin balina hesaplar tarafından yutulması ise yine okları Justin Sun’a çevirmişti.
Şimdilik başarılı bir profil sergileyen Justin Sun’ın yeni hamleleri merak ediliyor.

Yorum Yap