Takip Edin

Kripto Para Haberleri

Uzmanlar Açıkladı: Ripple 2019 Yılında 20 Kat Artabilir mi?

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

Ayı sezonu kripto para piyasasını kasıp kavurmaya devam ediyor. Bundan en fazla nasibini alan kripto paralardan biri de XRP oldu. Ancak uzmanlara göre Ripple 2019 yılında 20 kat artış yaşayabilir.

Ripple 2019’da 20 Kat Artabilir

Ripple Labs’in başarılı CEO’su Brad Garlinghause’un katıldığı her toplantıda şunu söylüyor:

Ripple, Blockchain teknolojisini kullanmak isteyen bankalar ve finansal kurumlar için müthiş bir fırsat sunuyor.

Ripple’ın CEO’su burada vizyonlarını açıkça belli ediyor ki zaten 2017 ve 2018 yılında Ripple’ın bankalarla ve finans kurumlarıyla yaptığı işbirliği anlaşmalarını anında duyurmuştuk. Ripple kendine çizmiş olduğu vizyon ve misyona uygun olarak gelecekte SWIFT’i tahtından etmek için güç toplamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Euro Exim Bank, sınır ötesi ödemelerde SWIFT yerine Ripple’ı kullanacağını duyurmuştu. Ayrıca dün yayımladığımız bir haberde de Ripple’ın Uzak Doğu’daki havale piyasasının hakimiyetini ele geçirmek için adımlar attığını belirtmiştik. Ripple’ın ayı sezonundaki azmine bakacak olursak önümüzdeki dönemde en çok ses getiren kripto paralardan biri olması kaçınılmaz. Ripple şu ana kadar 200’ü aşkın bankayla çoktan ortaklık kurdu bile.

Ripple 2019’da Kaç Dolar Olacak?

Ripple basım saatinde 0,30 dolardan işlem görüyordu. Bu belki de yatırımcılar için bir fırsat olabilir çünkü uzmanlar Ripple’ın 2019’da 5 dolara ulaşacağını öngörüyor ve bu yaklaşık 16 katlık bir artış. Elbetteki tahminler her zaman yanıltabilir.

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bitcoin Haberleri

Corona Virüsten Sektöre Bir Darbe Daha

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

we.trade

Dev blockchain platformu We.trade, devam eden finansal zorluklar nedeniyle çalışanlarının yarısını işten çıkaracak.

Global Trade Review haberine göre, çok sayıda çalışan daha işten çıkarıldı. Çıkarılan çalışanların çoğu şirketin ticari ve ürün odaklı birimlerinde çalışıyorlardı.

We.trade’in sahipliğini Deutsche Bank, HSBC, Rabobank, Santander ve Société Générale gibi 12 etkili banka ve finansal kuruluş üstleniyor. Bir aydan kısa süre önce IBM, şirketten % 7 hisse almıştı.

We.trade, bankaları blockchain teknolojisi ile birleştirmede önemli başarılara sahip bir platform. HSBC, Ağustos 2019’da we.trade platformunda Hyperledger yoluyla işlem gerçekleştiren ilk banka oldu. Geçtiğimiz aylarda ise İspanyol dev banka CaixaBank, işlemleri daha izlenebilir ve güvenli hale getirmek için 15,8 milyon kullanıcısına we.trade platformunun hizmetlerini sunmaya başladı.

Krizi Atlatmak

Global Trade Review’a göre we.trade’in mali zorlukları, son fonlama turunda hissedar bankaların çoğunun faizlerini şirkete tekrar yatırım yapmak için çekmeleri nedeniyle beklenen gelirin altında kalmasıyla başladı.

We.trade, azalan iş gücüyle faaliyetlerini sürdürürken diğer hissedarlardan alternatif yatırımlar arıyor. We.trade ticarileştirme başkanı David McLoughlin, şöyle açıkladı:

“İlk aşamalarında olan bir şirket olarak; şirketin direncini sürekli sağlamak ve çevik kalmak için kaynak ihtiyaçlarımızı olabildiğince etkin bir şekilde yönetmemiz çok önemlidir.”

COVID-19 pandemisinin potansiyel yatırımlar üzerindeki etkisini vurgulayan McLoughlin, küresel pandeminin iş faaliyetlerini tıkamaktan ziyade aslında faaliyetleri kolaylaştırdığını söyledi. “Ticaret ve ticaret finansmanının dijitalleşmesi artık lüks değil, bir zorunluluktur” diye ekledi.

 

 

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

”Ortak Araç Kullanımı” Uygulaması Ryde, Bitcoin’i Kabul Ediyor!

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

ryde uygulaması bitcoin

Singapur’un ilk ortak araç kullanımı uygulaması  Ryde, müşterilerin yolculuklar için Bitcoin ile ödeme yapmalarını kolaylaştıracak kendi kripto para cüzdanının lansmanını yaptı.

Ryde 17 Haziran’da yaptığı duyuruda, kullanıcıların kendi içinde bitcoin kullanarak ödeme yapmasına izin veren dünyanın ilk ve tek kripto para cüzdanı olacağını iddia ediyor. Firmanın müşterileri, 22 Haziran’dan itibaren ödemeler için Bitcoin’i kullanabilecek. Ve ilerleyen süreçte bunu diğer kripto para birimleri de takip edecek. Ryde’nin cüzdanı ‘RydePay’ kullanıcılarının Bitcoin’i diğer para birimlerine dönüştürmesine izin verecek. Böylece müşteriler, sürüşleri için kolaylıkla ödeme yapabilecek.

Müşteriler, araç kullanımı için ödeme yapmak üzere bir seferde maksimum 999 Singapur doları (715 $) ile alım yapabilecek. Firmanın kurucusu ve CEO’su Terence Zou şunları söyledi:
“COVID-19, dijital ödemelere geçişi hızlandırdı ve Ryde, Singapur’da kripto para birimini benimsemek için bir kural değiştirici olarak belirlendi. […] Tüketicilerin Bitcoin aracılığıyla yolculuğa çıkma hizmetleri için ödeme yapmaya alışacağını ve bu durumun kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini teşvik edeceğini öngörüyoruz. ”

Bir teknoloji firması olarak, Bitcoin’i kabul etmek Ryde’nin uzun vadeli planında ‘RydePay’ cüzdanını merkezi olmayan bir elektronik deftere dönüştürmek ve daha fazla kripto para birimine açmak için ilk adım olacak. Ryde, yerleşik dijital cüzdan RydePay aracılığıyla bitcoin’in depolanmasına ve kullanılmasına izin vererek, kripto para birimini yerel olarak kendi uygulamasına dahil eden ilk uygulama oldu.

Ulaşım İçin Ödeme Aracı Olarak Kripto Kullanımı

Kripto para birimleri genellikle diğer para ödeme sistemlerine göre daha verimli ve dijital bir alternatif olarak önerilmektedir. Günlük işlemlerde halâ kripto para kullanımının başlarında olunmasına rağmen; ulaşımda ödeme yapmak için kullanılan bazı kripto para birimi örneklerine de sahibiz.

Örneğin, Temmuz 2019’da büyük Brezilyalı şehir Fortaleza, Bitcoin’i otobüs biletleri için ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. 2016 yılında İtalyan taksileri de Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı.

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Uzun Süreden Beri Beklenen Saklama Platformu: Komainu

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

komainu

Global yatırım bankası Nomura, bitcoin cüzdan üreticisi Ledger ve ünlü kripto para şirketi CoinShares, kurumsal düzeyde saklama platformları Komainu’yu geniş bir pazara sundu. Komainu, eski finansal teknolojiyle sorunsuz bir şekilde entegre olabilecek ilk hibrit kurumsal düzeyde saklama platformu olarak başlatıldı.

CoinShares, 2018 yılında güvenlik ve iş gereksinimlerini karşılamak için kendi çözümlerini geliştirmeye karar verdi. Ve bunun için önce mevcut saklama ürünlerini inceledi. CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti’nin liderliğindeki platform,  Jersey Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından düzenleniyor.

Mognetti, platformun yılın başından beri belirli müşterilerle çalıştığını açıkladı. Platformu dört ila beş ay boyunca sınırlı sayıda müşteri ile denediklerini söyleyen Mognetti, şimdi sırada yeni müşterilerin olduğunu ifade etti.

Amaç: Kendi Yollarına Öncülük Etmek

Muhasebe CEO’su Pascal Gauthier, daha köklü finansal firmaların velayet çözümlerine ihtiyaçları olduğunu söyledi: “Kurumlar, dijital varlıkların velayeti söz konusu olduğunda uyum ve güvenlik arıyor. Uygun güvenlik sağlanmadan, kurumların dijital varlıkları, kendilerine karşı silahlandırılıyor. ”

Mognetti, “Komainu, kurumsal müşterilerin varlıklarının güvenli ellerde olduğundan emin olmalarını sağlamak için finansal uzmanlık ve yetenekler getirerek bu alandaki boşluğu dolduruyor” dedi.

Komainu yöneticileri arasında Credit Suisse Group AG’den Kenton Farmer ve Hermes Fund Managers, Banco Santander’den Andrew Morgill ve Credit Suisse, Brevan Howard ve UBS’den Susan Patterson da bulunuyor.

Devamını oku