Altcoin Kripto Para

TRON, Kurucusunun Hedefine Yaklaştı!

Tron nedir

Dünyanın en büyük 7. Kripto para birimi olan TRON, kurucusunun hedefine yaklaştı. İşte TRON’daki son surum.

Çinli genç milyoner Justin Sun tarafından kurulan TRON 2019 yılına iddialı bir başlangıç yaparak 1 Ocakta 0.019 dolardan işlem görmeye başlamıştı. Aradan geçen 26 günlük süre zarfında TRON yüzde 60 oranında değer kazanarak 0.03 dolardan işlem görüyor. 

TRON kurucusu ve CEO’su Justin Sun geçtiğimiz Mayıs 2018’de bir açıklama yaparak TRON için iddialı bir hedef ortaya koymuştu. “Gelecek için beklentilerimiz yüksek. Bir sonraki hedefimiz dünyanın en büyük 6 kripto para biriminden birisi olmak” diyen Sun’ın bu hedefi gerçekleşiyor. 

Aradan daha henüz 1 yıl bile geçmemişken TRON koyulan hedefe çok yaklaştı. Son 14 saat içerisinde yüzde 11 yükselerek piyasa değerini 1.99 milyar dolara çıkartan TRON CoinMarketCap sıralamasında LiteCoin ile Stellar’ı da geride bıraktı ve 7. Sıraya kadar yükseldi. 

TRON’un bir üst sırasında bulunan Tether ile TRON arasında ise 45 milyon dolarlık bir fark bulunuyor. Eğer ki bu fark erirse, TRON, SUN’ın geçtiğimiz yıl koyduğu hedefe ulaşmış ve dünyanın en büyük altı kripto para biriminden birisi olmuş olacak. 

TRON Yükselişinin Nedeni!

TRON’un Ocak ayından beri kaydettiği yükselişin en önemli nedeni BTT airdrop’u gösterilebilir. TRON tarafından yapılan açıklamada 2025 yılına kadar TRON sahiplerine belirli aralıklarla on milyarlarca BTT dağıtılacağı açıklanmıştı. Belirlenen takvime göre ilk dağıtım 11 Şubat’ta gerçekleşecek. 11 Şubat 2019 tarihinde BTT arzının yüzde 1.1’ine denk gelen 10 milyar 890 milyon BTT, TRON sahiplerine ücretsiz olarak dağıtılacak. Bakalım BTT airdrop’u TRON’u yukarılara taşımaya devam edecek mi?

Yorum Yap