Altcoin Kripto Para

Ripple 300 Milyon Dolarlık Teşvik Programı Başlattı!

Ripple yorumları 2021

Son zamanların popüler kripto para birimi Ripple, gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Kısa bir süre önce 2018 yılı bilançosunu açıklayan ve rekor seviyede XRP sattığını duyuran Ripple, son olarak 300 Milyon dolarlık teşvik programı başlattığını duyurdu. 

Ripple geliştirici ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre RippleNet’e katılan finansal kurumlar için yeni bir hızlandırıcı plan duyurusu yapıldı. 

Ripple tarafından yapılan açıklamada teşvik programından yararlanmak isteyen kurum ve kuruluşların öncelikle RippleNet’e katılarak ticari ödemelerini RippleNet üzerinden gerçekleştirmeleri gerekiyor. Kurum ve kuruluşlar bu sayede Ripple’dan 300 Milyonluk XRP ile fonlanan ödüller, hacim indirimleri ve pazarlama teşviki kazanacak. 

Kuruluşlara yapılacak olan hacim indirimi durumunda XRP ya da USD halinde ödeme yapılacağını açıklayan Ripple, bu sayede Ripple çözümlerinin benimsenmesini ve kullanımının artmasını planlıyor. 

Satış kısıtlamalarının indirim için CRP almak isteyen müşterilere uygulanacağını belirten Ripple yetkilileri, bu tür kısıtlamalar eğer değer aniden büyük miktardan satılırsa XRP marketin herhangi bir zarar görmemesi için gerekli olduğu belirtildi. 

Ripple geliştirici ekibi volüm indiriminin nasıl gerçekleştirileceğini de belirtti. 

“Volüm indirimi RippleNet üyelerine, belirli tarihlere göre entegrasyon ve volüm kilometre taşlarına ulaştıklarında entegrasyon-ücret indirimi ve lisans sağlayacak. İşlenen hacme bağlı olarak bu indirimler entegrasyon ücretlerinin %50 ila %300’ünü ve ilk yılın lisans ücretlerini kapsayabilir”

Ripple’in RippleNet’in pazarlama teşviki benimsenmesi için uygulayacağı bu program Ripple çözümlerini kendi müşteri için destekleyen uygun müşterilerin pazarlama maliyetinin karşılanmasını sağlayacak. Ripple müşterilerinin toplam maliyetini düşürmek amacıyla, uygulanacak olan bu program ayrıca mesajlaşma ve çeşitli araçlarla pazarlama çabalarını destekleyecek. 

Ripple tarafından uygulanacak olan teşvik, ilk gelene ilk hizmet temelinde oluşturulup sunulacak. XRP ya da USD olarak teşvik almak mümkün olacak. Müşterilerin teşviki XRP olarak alması durumunda daha sağlıklı XRP market desteği için benzer satış kısıtlamaları uygulanacak. 

Yorum Yap