Kripto Para

Tron’un CEO’su Ana Akım Medyanın Gündeminde

Justin Sun warren buffet buluşması

Warren Buffet’la yiyeceği bir öğle yemeği için 4,6 milyon dolar ödeyen ve bunu medyaya büyük bir duyuru olarak lanse eden Tron Foundation’ın kurucusu Justin Sun ana akım medya’da büyük yer edindi. Öyle ki Google Trends verilerine göre Justin Sun aramalarında geçtiğimiz haftaya oranla büyük bir artış yaşandı.

Neredeyse tüm ana akım medya kuruluşları, Tron CEO’sunun dünyanın en zengin ikinci kişisi Warren Buffett ile bir öğle yemeği yemek için kazandığı açık arttırmayı gündemlerine taşıdı. İlk kez kripto para dünyası skandallarla veya yüksek fiyat hareketlilikleri nedeniyle ana akım medyada yer almadı da diyebiliriz.

Şimdi, bu kapsamda Google trendlerinde büyük bir yükseliş yaşandı. Haftanın henüz sonlanmamasına rağmen, Google’daki Justin Sun aramaları beş kattan fazla arttı.

Aramalara En Çok Talep Kanada’dan

Bölgesel olarak parçalandığında, şu ana kadar Kanada bu aramaların en fazla yapıldığı ülkelerden biri olarak öne çıkıyor.

Kanada’nın neden bu kadar ilgilendiği belli değil ancak yepyeni bir insan dalgasının kripto para sektörüyle tanıştığını görmek güzel.

Eğer Sun, Buffett’i kripto para biriminin doğasında var olan değere ikna edebilirse, belki de kripto paraların benimsenmesi için çok güzel gelişmelerin yaşandığını görebiliriz.

Yorum Yap