Kripto Para

Tron’un Kurucusu Justin Sun 2019 Yılı İçin Bitcoin Fiyat Tahmini Yaptı

Tron CEO’su Justin Sun, şirketini tanıtmasıyla tanınmasına rağmen Bitcoin hakkında açıklama yapmayı pek tercih etmiyor. Bununla birlikte, Huoxing24’e verdiği yakın tarihli bir röportajında Sun, ​​Bitcoin’nin (BTC) yılın geri kalanında 3 bin ila 5 bin dolar arasında hareket edeceğini iddia etti.

Sun ayrıca, kripto para topluluğunun içine su serpti ve ayı sezonunun sona erdiğini belirtti. Ancak, önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yani en az üç yıl sonrasına kadar Bitcoin için büyük bir fiyat artışı beklemediğini de belirtti.

“Chonis” adlı bir analist yakın zamanda Bitcoin’in güçlü bir destek belirlemediği sürece 3200 dolara kadar düşebileceğini belirtti. Chonis’e göre, Bitcoin’in en az 3700 dolar seviyesinde tutunması gerekiyor yoksa 2018’de olduğu gibi bir kez daha 3.000 dolara düşebilir. Bu, Sun’ın piyasa tahminiyle ve bu yılın başlarında yapılmış pek çok analizle uyumlu görünüyor.

Sun, 2019 yılının kripto para birimi sektörü ve özellikle Lightning Network’e artan ilgiyle birlikte Bitcoin için bir başarı yılı olacağına inanıyor. Ayrıca Sun, Blockchain ağındaki dApp’lere de ilginin artmasını bekliyor.

Son birkaç gün içinde yaşanan yükseliş eğilimi ile birlikte, birçok yatırımcı Bitcoin’in çok daha yüksek bir seviyeye ulaşacağını düşünmüş olabilir, ancak kripto para piyasası aniden geri çekildi ve Bitcoin basın zamanında $3.800’dan işlem görüyor. Bu, önceki fiyat seviyesiyle karşılaştırıldığında kötü olmasa da, sektörün sürdürülebilir olması ve ilerlemesi  görmek için kesinlikle iyi değil.

Yorum Yap