Kripto Para

Bitcoin Nasıl Satın Alınır? İki Adımda Bitcoin Satın Alma Rehberi

Bitcoin satın al, Bitcoin nereden alınır

2017 yılında kripto para piyasasının Bitcoin önderliğinde aya gitmesiyle yılın en çok konuşulan konularından biri nasıl sanal para Bitcoin alabilirim olmuştu. Öncelikle şunu net bir şekilde ifade etmek gerekirse Bitcoin bir sanal para değil aslında kripto paraların hiçbiri sanal para değil. Sanal para daha çok online oyunlarda, oyun içi satın alımlarda kullandığımız gerçek hayatta hiçbir değeri olmayan para olarak tanımlanabilir.

Peki nedir bu kripto paralar? Öncelikle kripto paralar günümüz finansal sisteminde kullandığımız ve cebimizden eksik olmasını istemediğimiz itibari para birimlerinden pek bir farkı yok. Hani şu cebimizde taşıdığımız kağıt parçalarından bahsediyorum. Neyse sözü çok uzatmadan kripto paraları kısaca tanımladıysak nasıl Bitcoin veya altcoin satın alınır ona geçelim.

Nasıl Bitcoin ya da Altcoin Alabilirim

Bitcoin ya da altcoin almak  eskiden Dimyat’a pirince gitmek kadar zordu ve evdeki bulgurdan ciddi şekilde olabilirdiniz. Ancak şu anda yerli ve yabancı istemediğiniz kadar şirket bu işe el atmış ve kripto para alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği borsaları kurmuş durumda. Bu borsalarının hepsinin güvenli olmadığını da başta belirtelim. Güvenlik altyapısı en güçlü olan kripto para borsaları bile zaman zaman siber saldırganlar tarafından hack’lenebiliyor bu nedenle kripto paralarınızı nasıl saklayabileceğini bilmek de büyük önem taşıyor. Kripto paralarınızı saklamak için Ledger Nano S, Trezor ve KeepKey gibi donanım cüzdanlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Bitcoin satın almaya karar verdiniz ve nasıl Bitcoin satın alacağınız konusunda aklınızda herhangi bir fikir yok mu? Takip edin ben yolu biliyorum. Öncelikle kendinize uygun olan kripto para borsasını uzun araştırmalarınız sonucunda seçin.

En Çok Tercih Edilen Kripto Para Borsaları:

  1. BTCTürk.com
  2. Paribu.com
  3. Koinim.com
  4. Koineks.com
  5. BTCFinans.com

Araştırmanızı yaptınız ve kendinize en uygun borsayı seçtiniz. Bundan sonrası oldukça basit. Türkiye’deki kripto para borsalarının bankalarla yaptığı anlaşmalar neticesinde en az maaliyetle bankanızdan seçtiğiniz kripto para borsasına kolaylıkla itibari para gönderebilirsiniz. Parayı gönderdikten sonra sıra Bitcoin ya da Altcoin satın almaya geliyor.

Satın almak istediğiniz Bitcoin miktarını ve hangi fiyattan almak istediğinizi seçtikten sonra alış emrinizi girebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu ki  anında Bitcoin satın almak istiyorsanız, alış emriniz piyasa fiyatıyla doğru orantılı olmak zorunda. Örnek vermek gerekirse Bitcoin 20.000₺ iken 19.000₺’den verdiğiniz emirin işleme alınması piyasa aşağı yönlü düşüş göstermezse oldukça zor ya da imkansız olabilir.

Evet Bitcoin’imizi güncel fiyattan aldıktan sonra onu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Şimdi kısaca Bitcoin alma ve gönderme işlemlerinin nasıl yapıldığına bakalım.

Bitcoin Alma ve Gönderme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Borsanızın “Bitcoin Çek” ve “Bitcoin Yatır” seçeneklerini kullanarak kolaylıkla kripto para alıp gönderebilirsiniz.

Eğer Bitcoin’le ödeme almaya karar verdiyseniz yukarıdaki Bitcoin cüzdan adresinizi ya da karekodunuzu göndericiye iletmeniz gerekiyor.

Benzer şekilde eğer birisine Bitcoin gönderecekseniz, göndereceğiniz kişinin Bitcoin cüzdan adresini adres kısmına yazarak Bitcoin gönderme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kredi kartıyla da Bitcoin satın almak mümkün. Şu anda kredi kartıyla Bitcoin alınabilen en ünlü platform CEX.io

Kredi kartıyla nasıl Bitcoin satın alınabilir? Kredi kartıyla hangi borsalardan kripto para alınır? konulu rehber içeriğimizi en kısa sürede sizinle paylaşacağız.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap