Türk Yatırımcının Düşüncesi ”Yükseliş” Yönünde

Türkiye’de Bitcoin yatırımcısı kişi sayısı çok fazla olmamasına rağmen yatırımcı sayısı dünya genelinde bakıldığında ortalama durumda


Türkiye’de Bitcoin yatırımcısı kişi sayısı çok fazla olmamasına rağmen yatırımcı sayısı dünya genelinde bakıldığında ortalama durumda. Kripto paralar ile ilgili olarak yatırımcıların bu dönemde düşüncelerinin yayınladığı birçok internet sitesi ve belirli uygulamalarda yatırımcıların diğer ülkelerde yatırım yapan kişilere oranla Türkiye’de yatırım yapan yatırımcıların ellerinde olan yatırımlarını satmak yerine tuttukları ve gelecekte kripto paraların daha fazla artacak olduğundan emin bir şekilde yatırımlarını korumayı sürdürdükleri tahmin edilmekte.

Bir süredir fiyatların düşüş yaşamasına rağmen yatırımcıların beklentisinin gelecek 3 ila 6 ay arasında yükseliş olması yönünde. Yatırımcı kişilerin beklentisinin yükseliş yönünde olmasının arkasında yatan bir diğer neden ise daha önce buna benzer durumların yaşanması yönünde.

Bitcoin Hakkında Görüşleri Olumlu

Türk yatırımcıların kripto paralar hakkında olumlu yönde düşüncesinin olduğu, buna rağmen yabancı yatırımcıların ise benzer şekilde Türk yatırımcılar hakkında düşüncelerinin zaman zaman ortak ve aynı yönde olmasına rağmen bazı yabancı yatırımcıların şimdiden en az zarar ile ellerinde olan kripto paraların bir kısmını veya tamamını sattıkları yönünde. Sonucu ne olursa olsun kripto para dünyasının fazlası ile etkisi olduğu bu dönemde geleceği yönlendirecek olan yatırımcılar olacak. Yatırımcılar ”dur” derse Bitcoin bundan sonra daha düşük seviyelerde dengesini sürdürecek, ”ilerle” der ise Bitcoin fiyatı çok fazla yüksek seviyelere çıkabilecek.

  • Bitcoin alımı artması durumunda fiyatların daha fazla artması bekleniyor.
  • Bitcoin satışının daha fazla artması durumunda fiyatların daha fazla azalması bekleniyor.