Takip Edin

Kripto Para Haberleri

Türkiye’nin Blockchain Kenti Konya IstanBlock2020’de!

Avatar

Yayınlanma tarihi

-

İstanbul, 9-10 Nisan tarihlerinde IstanBlock2020 konferansına ev sahipliği yapacak. Konferansın en ilgi çekici katılımcılarından biri de bu alanda birçok öncü projeye imza atan Konya şehrinin Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay olacak. Altay, zirvede blockchain temelli şehircoin projesini ve gelecekte atacakları adımları paylaşacak. Zirvede ayrıca Türkiye’ye ilk kez gelecek isimler arasında Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybit’in kurucu Ceo’su Ben Zhou, NEO’nun kurucusu Da Hongfe yer alıyor.

Dünyada her alanda iş yapış şeklini değiştirmesine kesin gözüyle bakılan devrimsel blockchain teknolojisi, Türkiye’de bu alanın en önemli isimleriyle masaya yatırılıyor. Türkiye’ye ilk kez gelecek konuklara ev sahipliği yapacak IstanBlock2020, 9-10 Nisan tarihlerinde dijital iletişim danışmanlığı yapan EAK Digital tarafından gerçekleştirilecek. Etkinliğin en önemli konuşmacılarından biri Konya Büyükşehir Belediye
Başkanı Uğur İbrahim Altay olacak.

Şehircoin Projesini Anlatacak

Belediyeler arasında bu alana ilk yatırım yapanlardan Konya Büyükşehir Belediyesi de IstanBlock2020’ye katılarak yaptıkları yatırımları ve çıkaracakları kripto para ile neler sunacaklarını anlatacak. Başkan Altay, bu yılın başında, 2.4 milyon kişiye ev sahipliği yapan Konya’da blockchain’i yaygınlaştırmak adına ‘ŞehirCoin’ adını verdiği kendi kripto para birimini geliştirmek için çalıştıklarını duyurdu. Konuyla ilgili Uğur İbrahim Altay şu değerlendirmeyi yaptı: “Son olarak kamuoyuna açıkladığımız ŞehirCoin ile belediye varlıklarını ve sosyal program çerçevesinde sistemde yer almak isteyen paydaşların karşılayacağı rezerv fon üzerinden coin üretilecek. Daha sonra bu coinler sosyal yardım programları çerçevesinde halkımızın ödeme aracı olarak bir ekosistem içerisinde kullanılacak. Belediye hizmetleri bu coin ile sunularak vatandaşımızın avantajlı şekilde faydalanması sağlanacak. Sosyal yardıma halkın dijital bir teknoloji ile katılımı sağlanacak. Belediyemiz bu süreci yöneten ve işleten olacak. Bunun için İstanbul Blockchain Week ve ana etkinliği olan IstanBlock2020’yi bir fırsat olarak görüyorum. Böyle büyük bir organizasyonda sektörün önemli aktörleri ile bu yeni dünyayı konuşuyor olmanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum.”

Konya Dünyaya Örnek Olabilir

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Altay’ı Avrasya bölgesindeki en seçkin blockchain etkinliğinde ağırlayacak olmanın bir onur olacağını ifade eden İstanBlock2020’nin düzenleyicisi EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller sözlerine şöyle devam etti: “Başkan Altay’ın büyük bir Türk şehrine blockchain ve kripto getirme kararlılığı, bu nisan ayında İstanbul’a getireceğimiz vizyonun parlak bir örneğidir. Konya, yerel yönetim hizmetleri ve altyapısında iyileştirmeler sağlamak için blok zinciri ve kripto para biriminin potansiyelinden faydalanırken, aynı zamanda blok zinciri ve kripto para birimleri ile neler yapılabileceği konusunda dünyadaki diğer şehir yönetimlerine bir örnek görevi görüyor.”

İstanBlock2020’de Uğur İbrahim Altay’ın yanı sıra Bitcoin.com Yönetim Kurulu Başkanı Roger Ver, Bybit’in kurucu Ceo’su Ben Zhou, NEO’nun kurucusu Da Hongfe, Celcius Network’un kurucusu Alex Mashinsky, Türkiye’den MenaPay’ın CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, Boğaziçi Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Barış Özistek ve daha birçok isim de ilk kez Türkiye’de bir araya gelecek.

Etkinlik ile ilgili tüm detaylara www.istanbulblockchainweek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsalar

Binance, İngiltere’de Düzenlenecek Bir Ticaret Platformu Başlatıyor

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

binance borsa

Kripto borsası Binance, bu yaz İngiltere’de düzenlenecek bir ticaret platformu kurmak için hazırlıklara başladı.

Londra merkezli haber ajansı Reuters, Çarşamba günü konuyla ilgili bir açıklamada bulundu. Açıklamaya göre kurulacak olan ticaret platformunun hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara yönelik olduğu öğrenildi. Haberin devamına göre, oluşturulacak ticaret platformu İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi tarafından düzenlenecek.

Kripto borsası Binance başlangıçta pound ve euro kullanılarak işlem görebilen 65 kripto varlığını desteklemeyi planlıyor. Binance, ‘Birleşik Krallık Daha Hızlı Ödeme Hizmeti’ ve ‘Tek Euro Ödeme Alanı’ olmak üzere iki ağ sayesinde doğrudan banka havalelerini destekleyeceğini bildirdi.

Platformun lansman duyurusu, Binance’ın  Teana Baker-Taylor’ı, İngiltere’nin müdürü olarak işe almasından bir ay sonra yapıldı.Kripto borsası Binance’nin Reuters’e verdiği demeçe göre, İngiltere’nin kripto paraya olan ilgisi ciddi oranda arttı. Borsanın amacı ise bu ilgiyi yakalayabilmek için bahis gibi ürün ve hizmetler yolunu kullanmak.

Binance, bu yıl daha fazla kurumsal müşteri çektiğini iddia ediyor. Verilere göre; 2019’un son çeyreğinden 2020’nin ilk çeyreğine kadar  % 47,4’lük bir artışın söz konusu olduğu söylenebilir.

 

Devamını oku

Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yükseliş Trendi Sarsılsa da Yatırımcılar Düşüşten Endişe Duymuyor

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

Bitcoin

Bitcoin (BTC), haftalardır belli bir işlem aralığında seyrettikten sonra, bu aralığın altına düştü ve yeniden yükseldi. Yazım sırasında, önde gelen kripto para 9.500 dolardan işlem görüyor. Yükseliş, analistler tarafından mevcut konsolidasyon aralığında sağlam bir şekilde tutunmayı başaran lider kripto para için boğa hareketi olarak kabul edildi.

Anonim bir kripto para trader’ı, Bitcoin’in 9.500 dolara çıkmasının yükseliş trendinde sarsılmaya neden olduğunu söyledi ve bu durumu gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı. Grafikte, en büyük kripto para biriminin mevcut fiyat hareketinin üstünde kırmızı fiyat bandıyla gösterildiği gibi düşüş eğiliminin oluşmaya başladığı görülüyor.

Yatırımcılar Endişe Duymuyor

Bitcoin yatırımcıları, Mart ayından sonra oluşan boğa trendindeki bozulmaya rağmen endişeli gibi görünmüyor. Blockchain analiz firması Glassnode, 0.1’den fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısının son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesini geçerek 3.054.282 adrese ulaştığını bildirdi. Bu sayı, güçlü bireysel birikimi ve kripto paraların kripto diasporası arasındaki dağılımı gösteriyor.

blank

Bireysel Bitcoin sahiplerindeki büyüme, toplam BTC arzının %61’inden fazlasının geçen yıl boyunca hareket etmediği ve yatırımcılar arasında kripto para biriminin daha çok yükselmeye hazır olduğuna dair güçlü bir inanca işaret ediyor.

Devamını oku

Kripto Para Haberleri

Kraken CEO’su Jesse Powell’a göre Bitcoin’i Kullanmak ABD Doları’nı Kullanmak Kadar Kolay Olacak

İlknur Özer

Yayınlanma tarihi

-

bitcoin-amerikan dolari

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, ekosistem için yeterli faktörler oluştuğunda Bitcoin’i kullanmanın ABD doları kadar kolay olacağını belirtti.

Ünlü CEO, Bitcoin’in arkasındaki tüm teknolojinin çok yakında kaybolacağını ve tıpkı kimsenin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadığı, ancak herkesin kullandığı ABD doları gibi olacağı görüşünde.

“Bitcoin Zaten Bir Değer Deposu”

Bitcoin’in Mart ayında gerçekleşen güçlü satışlar sırasında, risk altındaki varlıklardan ayrışmaması değerine destek kattı. Yılın başında toparlanan Bitcoin Mart ayından sonra düşüşe geçti, sonra tekrar toparlandı ve birkaç gündür yine düşüş trendi içerisinde.

Powell, Bitcoin’in ABD borsasıyla artan korelasyonuna rağmen,  Kraken’e kayıt olan her türlü yatırımcının ‘sınırlı ve tahmin edilebilir arzı’ nedeniyle Bitcoin’i güvenli liman varlığı olarak gördüğünü iddia ediyor.

Powell ayrıca, Bitcoin’in değerli bir varlık deposu olarak da altını geçeceğine inanıyor.

Enflasyon Kontrolden Çıkacak

ABD hisse senedi piyasası, Federal Rezerv’in kurumsal tahvil satın almaya başlamasının ardından yükselişini sürdürüyor. Powell, Fed’i başarısız ABD şirketlerinden gereksiz tahviller satın aldığı için sert bir şekilde eleştiriyor.

Ayrıca ifadeleri arasında dünyanın en büyük merkez bankasının halka açık hisse senetlerini yükseltmek için trilyonlarca dolarlık baskı yaptığını, bu yüzden enflasyonun kontrolü kaybedeceğini ve bunu beklediğini belirtiyor.

Kraken CEO’su, artık dolar cinsinden hiçbir şeyin fiyatlandırılamayacağı fikrinde ve enflasyonun çok yakında kontrolden çıkacağı kanısında. Kendisi bu enflasyona karşı koruma olarak Bitcoin almayı öneriyor.

Devamını oku