Kripto Para

Türkiye’nin İlk Bitcoin Cinayetinde Sanıklara Adeta Ceza Yağdı

Şükrü Mert Ersoy (23) 2017 yılında hesabındaki kripto paraları almak isteyen arkadaşları tarafından boğularak öldürülmüştü. Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayeti olarak tarihe not düşülen davada karar varıldı. Sanıklardan M.A, M.Y, FB ve S.Y’ye kasten adam öldürme suçundan ömür boyu ve nitelikli yağma suçundan ise 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Şükrü Mert Ersoy, annesiyle birlikte yaşadığı Antalya’nın Serik ilçesinde otomobilinde boğularak öldürülmüştü. Güvenlik güçleri Serik kent merkezine yaptıkları operasyonda 5 kişiyi kasten adam öldürme suçundan yakalamıştı.

Berat isteyen sanıklar, yargılamanın kasten değil kastı aşan bir şekilde yapılması gerektiğini savundu. Ayrıca sanıklar, Ersoy’un bilgisayarının yeniden bilir kişi tarafından incelenmesini ve yeni bir adli tıp raporu alınmasını talep etti. Ancak mahkeme, sanıkların bu isteklerinin yargılamaya bir yenilik katmayacağını belirterek reddetti.

Şükrü Mert Ersoy’un babası Turgut Ersoy’un avukatı “Belki gideni geri getirmez ancak 17 aylık mücadelemiz nihayet son buldu ve suçlular cezalandırıldı” dedi.

Ayrıca önce dövülen sonra da boğularak öldürülen Şükrü Mert Ersoy’un cinayetin planlayıcısı M.A ile olan fotoğrafını sosyal medya hesabında kapak fotoğrafı yaptığı ortaya çıktı.

Yorum Yap