Kripto Para

UEFA, Ethereum Blockchain’ini Kullanarak Euro 2020 Biletlerini Tokenize Edecek

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Ethereum mobil cüzdanı AlphaWallet, 20.000 VIP UEFA Euro 2020 biletini tokenize edeceklerini açıkladı. AlphaWallet CEO’su CEO’su Victor Zhang, Digital Journal’a verdiği röportajda söz konusu gelişmeyi duyurdu.

UEFA Ethereum’u Kullanacak

Gelecek yılki UEFA Euro 2020 Turnuvası’nda VIP bilet sahipleri AlphaWallet tarafından sunulan Blockchain teknolojisini kullanacaklar. Tokenizasyon platformu Ethereum blok zinciri kullanılarak geliştirildi.

Victor Zhang ilk aşamanın Rusya’daki 2018 FIFA Dünya Kupası sırasında test edildiğini belirtti. Bu süre zarfında Blockchain firması, biletleme konusundaki düzenlemeler ve sahtekarlık gibi en büyük sorunlara çözüm getirdi.

Victor, AlphaWallet’in Ekim ayında UEFA’nın resmi Satış Temsilcisi Shankai ile bir ortaklık kurduklarını doğruladı ve UEFA’nın Blockchain teknolojisini kullanarak +20.000 resmi VIP bileti tokenize etmelerine izni verdiğini söyledi.

AlphaWallet, FIFA Dünya Kupası 2018 sırasında Shankai ile başarılı bir deneyim yaşadı ve etkinlik biletlerinin özel satış acentesi haline geldi. Shankai ayrıca platformun güvenliğinin Ethereum blok zincirinin güvenliği kadar yüksek olduğunu söyledi.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap