Usta Analist Uyardı Bitcoin Büyük Riskle Karşı Karşıya: 7.300 Dolara Gerileyebilir

Usta analist Elixium tarafından yapılan son tahmin, Bitcoin’in başka bir fiyat düşüşü görme riski altında olduğunu gösteriyor


Usta analist Elixium tarafından yapılan son tahmin, Bitcoin’in başka bir fiyat düşüşü görme riski altında olduğunu gösteriyor. Elixium, boğaların yakında geri çekilmemesi durumunda, Bitcoin’in bu kez 7.300 dolar seviyesine doğru gerileyebileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

Bitcoin Yılın İkinci Yarısında Beklentilerin Uzağında Kaldı

Bitcoin’in 2019’un ilk yarısında gösterdiği performans, kripto kışın geçtiği konusunda iyimserlik yarattı ve birçok yatırımcıyı geri getirdi. Bitcoin fiyatı 2019 yılında yaklaşık 10 bin dolarlık artış yaşayarak Temmuz ayında 13.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu yükseliş yatırımcılar tarafından uzun süreli ayı sezonunun bittiğinin bir işareti olarak kabul edildi.

Ancak bununla birlikte, Bitcoin’in yılın ikinci yarısında da büyümeye devam edeceğini umanlar büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Temmuz ayında 13.800 dolarla son 1,5 yılın zirvesine ulaşan Bitcoin Ağustos ayıyla birlikte aşağı yönlü trende girerek yeniden 10 bin doların dahi altına geriledi.

7.900 Kritik Destek

Bir diğer ünlü analist FilbFilb ise son bülteninde 7.900 dolarlık destek noktasının şimdi Bitcoin fiyatının kısa vadeli geleceğini belirleyebilecek bir sonraki kilit seviyeyi temsil ettiğini belirtti.

FilbFilb 7.900 dolar seviyesinin Bitcoin için önemli bir destek noktası olduğunu test edilmesi durumunda ise BTC’de kritik bir tepkiyle karşılaşılabileceğini kaydetti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!