Venezuela Madencilik Ürünleri İthalatını Yasakları

Venezuela yönetiminden alınan son karar ile birlikte ülkede madencilik alanında kullanılacak olan ürünlerin tamamı ile yasaklandığı doğrulandı


Venezuela yönetiminden alınan son karar ile birlikte ülkede madencilik alanında kullanılacak olan ürünlerin tamamı ile yasaklandığı doğrulandı. Nicolas Maduro hükümeti madencilik ürünlerinin bugünden itibaren ithal edilemeyecek olduğu ve gümrük kapılarından bu ürünlerin geçirilmemesi yönünde karar alındığını açıklandı. Alınan bu karar ülkede madencilik yapan kullanıcıları vururken, zaten ekonomisi batmış ve iş bulamayan Venezuela vatandaşlarının bugünden itibaren ellerinde bulunan ve mağazalarda bulunan anakart, ekran kartı ve işlemci ürünleri dışında başka hiçbir ürüne ulaşamayacak oldukları ortaya çıkmış oldu.

Katı kuralları ile diktatör olarak bir ülkeyi yönetemeyen Nicolas Maduro, Türkiye ile ilgili olarak olumlu açıklamaları ile gündemde olmasına rağmen dikkat çekmeyen, tam diktatör bir kişi olarak gösteriliyor ve yönetici vasfına hiçbir şekilde sahip olmadığı ifade edilerek ülkede sürekli devletin başından indirilmesi yönünde çağrılar yapılıyor.

6 Dolar Kazancı Yok Edecek

Günlük 6 doları madencilik  ile kazanan Venezuela vatandaşlarının bugünden itibaren bu alanda üretim yapmak adına ekipmanları yok ise işleri çok daha zor duruma girecek ve üretim yapamayacaklar. Bu ise ülkede kıtlığın ve ekonomik sorunların %1-2 oranında kesim için daha fazla artmasına sebep olarak zaten mevcutta bitik ekonomiye sahip olan ve dünyanın neredeyse tüm demokratik ülkeleri tarafından ambargo-yaptırım uygulanan Venezuela hükümetinin daha fazla sert bir şekilde eleştirilmesini sağlayacak. ABD’nin yaptırımları sonucunda daha da kötü duruma düşen Venezuela’ya ABD’nin gelecek süreçte askeri müdahalede bulunabilecek olduğu tahmin edilmekte.