Kripto Para

Venezuela’da kripto paraların kullanımı azalabilir

Venezuela’da kripto paraların kullanımının daha fazla yaygın hale gelmesi için yeni bir takım adımlar atılıyor olmasına rağmen henüz bugüne kadar çok fazla alanda kripto para kullanımı gerçek olamadı. Ülkede kripto para daha çok madencilik dolayısı ile kullanılırken, bazı alanlarda hükümetten gizli olarak satış yapabilmek ve vergi konusunda sorun yaşamamak için kripto paraların kullanıldığı yerel basına yansımış durumda.

Ülkede Bitcoin ve Petro kullanımı arasında da farklar oldukça fazla iken, birçok insanın kripto paralarını nasıl gizli tutabilecek oldukları konusunu araştırdıkları ve kripto para sahiplerinin hükümetten gizli olarak hareket etmek için diğer yakında bulunan ülkelerin borsalarını aktif olarak kullanmaları göze çarpıyor.

Bitcoin kullanımı ve Petro kullanımı azalabilir

Ekonominin ülkede daha kötüye gitmesi dolayısı ile gelecek birkaç aylık sürede yerel basına göre kripto para kullanımında da %5 oranından daha fazla gerileme olabilecek olduğu ve karlılık oranlarının düşmeye başlaması ve yıl sonu beklentisinin gerçek olmaması durumunda Venezuela halkının kripto paralara da küsebilecek ve yüz çevirebilecek oldukları iddia edildi.

Yorum Yap