Vitalik Buterin: Mr. Bitcoin Tam Bir Sahtekar

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, son dönemde merak edilmeye devam eden ancak en üst seviyeye çıkan Bitcoin’in sahibinin kim olduğuna dair sorulara henüz yanıt bulunamaması sonrasında Mr

ethereum fiyatı yorum

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, son dönemde merak edilmeye devam eden ancak en üst seviyeye çıkan Bitcoin’in sahibinin kim olduğuna dair sorulara henüz yanıt bulunamaması sonrasında Mr. Bitc0in’i yerden yere vurdu. Kendisini saklayan ve hiçbir şekilde basına açıklama yapmayarak adının gizli kalmasını sağlayan Bitcoin’in yaratıcısı, bu sayede milyarlarca dolarlık varlığını koruyabiliyor ve olası zararları önleyebiliyor.

Hali ile Bitcoin’in sahibi olası yasal yaptırımlar ile karşılaşmamak, başta ABD hükumetinin acımasız istihbarat kurumlarının hedefinde olmamak adına olabildiğince kendisini saklamak istiyor.

Hükümetler Darbe Üzerine Darbe İndirebilir

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, ”Mr. Bitcoin tam bir sahtekar” ifadelerini kullanmasına rağmen Bitcoin’in yaratıcısının saklanmasının arkasında yatan tek durum yatırımlar ve yüksek serveti dolayısı ile değil. Zira hükumetler tarafından Bitcoin’in yaratıcısının bilinmesi durumunda gelecek süreçte BTC ile ilgili her konuda sorumlu tutulma riski bulunuyor. AB üyesi ülkeler, Asya ülkeleri ve ABD’nin Bitcoin ile ilgili binlerce davada sorumlu tutabilecek olduğu kişinin başında Bitcoin’in sahibi geliyor. Zira Bitcoin ana kripto para birimi olarak gücünü ve etkisini her alanda hisssettiriyor.