Kripto Para

Coincheck Satılıyor!

coin

İçindekiler

Japonya’nın en büyük kripto para borsası konumunda olan ancak bir süre önce yaşadığı hack vakası sonrasında bir türlü düzelemeyen Coincheck, bugünlerde Monex isimli şirket tarafından kendilerine yapılan 7 milyar Japon Yeni karşılığında satın alım teklifini kabul ettiği açıklandı.

Tokyo yönetiminin dikkatle izlediği ve ülkede vatandaşların bu yönde endişeler dolayısı ile yatırımlarını farklı borsalara yönlendirdikleri bugünlerde Coincheck, satışa onay verdi.

İstifa Edecekler

Coincheck’in kurucu başkanı Koichiro Wada ve operasyon direktörü Yusuke Otsuka‘nın satışın hemen ardından istifa edecek oldukları ve borsa yönetiminde bir daha görev almayacak oldukları, borsa ile ilgili tüm bağlarının Monex tarafından sonlandırılacak olduğu açıklandı. Japonya’da güvene dayalı olarak yatırımlar çok değer taşırken, 550 milyon dolarlık NEM’lerin çalınmasının ardından Coincheck’e güven azalmış, yatırımcılar tüm yatırımlarını borsa sitesi üzerinden geri çekmeye başlamıştı. Ülkede yeni dönemde neler olacak olduğu ise merak konusu.

Borsa siteleri yatırımcıların güvene dayalı olarak seçtikleri, hali ile büyük önem taşıyan siteler olarak tanınıyor. Coincheck Japonya’nın en büyüklerinden birisi olmasına rağmen güven sorunları yaşıyor.

Yorum Yap