Güney Kore’da Borsa Yöneticilerine Gözaltı!

Güney Kore’de yaşanan son olayda borsa yöneticilerinin gözaltına alındıkları daha sonrasında ise tutuklandıkları öğrenildi


Güney Kore’de yaşanan son olayda borsa yöneticilerinin gözaltına alındıkları daha sonrasında ise tutuklandıkları öğrenildi. Ortaya atılan haberler sonrasına bazı borsa sitelerinden güvenli ve sorunsuz bir şekilde borsaların çalışmaya devam ettiği bilgisi paylaşılırken, hangi borsa sitesinin yöneticilerinin tutuklandığı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

Birçok borsanın bulunduğu ve aktif büyüklükleri milyarlarca dolar seviyesinde olan borsaların yöneticilerinin tutuklanması bir dolandırma veya kara para aklama suçlarının yanında müşterilerin hesaplarından ufak miktarlarda ancak ciddi oranlarda para çaldıkları belirtiliyor.

Kore Halkı Şokta

Yaşanan olaylar sonrasında zaten Bitcoin düşüşü dolayısı ile şok yaşayan Güney Kore halkının kripto paralardan bir kez daha darbe aldığı, ancak yaşanan elim olay sonrasında kripto paralarda güvenlik adına sorunlar olmadığı tahmin ediliyor. Zira Coinest borsası tarafından yapılan açıklamada ”sistemlerimi güvenilir bir şekilde işlemeye devam etmektedir, tüm hesaplar güvence altındadır ve erişilebilir durumdadır” uyarısı yapıldı. Coinest tutuklama ile ilgili olarak ise açıklama yapmadı. Borsa sitelerinin sahipleri tarafından gelecek günler çok daha zorlu geçecek.