Kripto Para

“Wall Street’in Bitcoin’e Olan İlgisi Artabilir”

JP Morgan’ın Global pazar stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou tarafından hazırlanan rapora göre Wall Street, Bitcoin hakkında yeniden olumlu şeyler düşünmeye başladı. CNBC’ye göre Nikolaos Panigirtzoglou tarafından hazırlanan Bitcoin raporu şu şekilde:

Kripto paraların şu anda stabil şekilde seyretmesi kurumsal yatırımcıların piyasaya giriş yapabilmesi açısından çok önemli. Kripto para piyasası çok yeni bir piyasaydı. Tıpkı bir balon gibi şişti ve patladı.

Piyasanın volatiliteden arınması nedeniyle kurumsal yatıırmcıların piyasaya olan ilgisinin arttığına dikkat çeken Nikolaos Panigirtzoglou’a göre Blokchain teknolojisi daha ön planda. Nikolaos Panigirtzoglou regülatörlerin kripto paraları anlamalarının zaman alacağını bu yüzden de Bitcoin’in yükselişinin geciktiğini belirtiyor.

Kripto para piyasasıyla Wall Street arasındaki bağ her geçen gün karmaşık bir hal almaya devam ediyor. Kimi zaman Wall Street’in Bitcoin’e ve kripto paralara yatırım yapacağı haberleri gündeme düşse de kimi zamanda Wall Street boğalarının Bitcoin eleştirilerine tanıklık ediyoruz.

Yorum Yap