Kripto Para

XRP’de Sevindiren Gelişme : Ripple C Serisi Yatırım Turunda 200 Milyon Dolar Topladı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Önde gelen kripto para XRP’nin benimsenmesinin arttırılması için başlatılan C serisi yatırım turunda San Fransisco merkezli kripto para girişimi Ripple 200 milyon dolar topladı.

Ripple, SBI Holdings ve Route 66 Ventures’ın katılımıyla Tetragon liderliğinde gerçekleştirilen C serisi yatırım turunda 200 milyon dolar fon topladığını açıkladı. Bu yatırım şirket için yeni bir rekoru temsil ediyor ve sınır ötesi ödemelerin iyileştirilmesinde Blockchain teknolojisinin dar zamanda ne kadar büyük işler başardığını gösteriyor.

SBI Holdings’in Ripple ile olan ortaklığı, Asya’daki ODL ödemelerini hızlandırmak amacıyla ‘SBI Ripple Asia’ adlı ortak girişimle güçlendirildi. Ripple tarafından yayınlanan blog gönderisine göre, iki şirket Ripple’ın ödemeler ağının küresel olarak büyümesine yardımcı oldu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yatırım hakkında şunları söyledi:

Vizyonumuzu gerçekleştirmek için güçlü bir finansal pozisyondayız. Blockchain sektöründeki rakiplerimiz büyümelerini yavaşlattı, hatta kapadı, 2019 yılı boyunca iyi bir ivme yakaladık ve endüstrideki liderliğimizi güçlendirdik.

200 milyon dolarlık fon ile Ripple, şirketin piyasa taleplerini karşılamak için yeni küresel yeteneklere ulaşmasını hızlandırması ve hizmetlerini daha iyi hale getirmesi bekleniyor.

2019, Ripple ve XRP için önemli bir yıl oldu. Ripple, XRP’nin benimsenmesi ve finansal kurumlarla ortaklık kurmasıyla lider olan RippleNet, dünya çapında 300’den fazla müşteriye ulaştı. Ripple ayrıca MoneyGram ile ortaklık kurduktan sonra, yaklaşık 45 ülkeye ve 6 kıtaya yayıldıklarını açıkladı.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap